Eesti uudised

Algas europarlamendi valimiste eel- ja e-hääletamine  

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 16. mai 2019, 07:33
Europralamendi hooneFoto: Tairo Lutter
Neljapäeval algavad europarlamendi valimiste eel- ja e-hääletamine.

Elektrooniliselt saab häält anda neljapäeval alates kell 9 ja kell 12 avatakse hääletamiseks maakonnakeskused. Europarlamendi kandidaatidega saad tutvuda siin.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades toimub 20.–22. maini. „Euroopa Parlamendi  valimistel on avatud 444 jaoskonda, sel perioodil saab hääletada nii oma elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas,“ selgitas Vinkel. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab. Täpsema info leiab kaardirakenduselt valimised.rahvastikuregister.ee.

Valimispäeval, 26. mail saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Välismaal saatkondades toimunud hääletamine lõpeb täna, seni on valiku langetanud veidi üle 600 valija.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee