Eesti uudised

NÕMMET LEINATES: uus Järve kettagolfirada tapab harrastaja motivatsiooni (14)

Viljar Voog, 15. mai 2019 17:31
PUNNITAMINE: Järve metsa puude vahel pole kahjuks kettagolfi sama mõnus mängida kui Nõmmel.Foto: Stanislav Moškov

Ma mäletan täpselt, millal minu teadvusesse jõudis esimest korda sõna disc golf. See oli peaaegu seitse aastat tagasi. Vahepealse ajaga on vahvast ajaviitmisviisist kuulnud paljud teisedki. Liiga paljudki! Ala ülim populaarsus sai saatuslikuks tallinlaste kettagolfihullusele aluse pannud Nõmme mängupargile, mis asus maastikukaitsealal. Viimased korvid korjati keskkonnaameti survel mändide alt ära tänavu kevadel.

Et disc golf on nõnda populaarne, kerkib radasid selle harrastamiseks kui seeni pärast vihma. Nõmme radade sulgemine oli siiski valus hoop, sest need asusid mugavalt magala lähistel ja ülikooli külje all, kus kärssavate ajudega tudengitel oli mugav käia keha ja vaimu värskendamas. Pealegi oli see paljudele harrastajatele, ka siinkirjutajale, esimene paik, kus plastikkettad kätte võeti, ja me kõik teame, et esimene armastus jääb ikka igaveseks meelde.

Õnneks mõistsid tühja koha täitmise vajadust ka linnaisad. Koostöös mängijate ja klubidega leiti Tallinnas uus paik, kuhu korvid püsti panna. „Seni oli linlastel harva põhjust sattuda Järve metsa, kuid nüüd on suurepärane võimalus avastada enda jaoks linnas asuv mets,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet, kui avas eelmisel nädalal pidulikult Viljandi maantee ja Valdeku tänava ristmikul paikneva uue pargi. „Seda enam, et samas on valmimas ka kergliiklustee, mis loodetavasti aitab tuhandetest kettagolfi harrastajatest paljudel jõuda uue spordirajatiseni.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.02.2015
GALERII: Eesti talvised meistrivõistlused disc-golfis
11.02.2015
Nõmme parkmetsas näeb nädalavahetusel pesuehtsaid lendavaid taldrikuid
17.06.2014
ÕHTULEHE VIDEO | Disc-golfi on lihtne esimesest sõrmenipsust armuda
28.11.2013
Kes tunneb rõõmu soojast ilmast, kes lendavast golfikomplektist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee