Poliitika

Ratas lükkas Helme väited ümber: Eesti erakonnad rahapesus ei osalenud (103)

Juhan Mellik, 15. mai 2019, 16:10
Jüri Ratas Läti peaministril kätt surumas. Foto: Stenbocki maja
Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et siseminister Mart Helme süüdistused parteide seotuses läbi Eesti toimunud rahapesus on alusetud.

„See pole lihtsalt tõsi,” vahendab agentuuri Bloomberg korrespondent Ott Ummelas peaministri Riias öeldud sõnu. "Eks ka mina olen saanud erinevaid ülevaateid nii politsei ja piirivalveameti käest kui ka finantsinspektsiooni käest. Mul ei ole mitte ühtegi näidet, ega mitte ühtegi kahtlust, et Eesti üks, teine või kolmas erakond oleks kuidagi sellega seotud. Need väited ei vasta tõele."

Helme väitis varem Delfile, et Reformierakond, sotsiaaldemokraadid ja Isamaa on lasknud läbi Eesti pankade pesta sadu miljardeid rublasid, eurosid ja dollareid. Rahapesu kujutavat endast ka suurt julgeolekuohtu. „See pomm plahvatab ühel hetkel,” hoiatas Helme, kelle sõnul kasutati raha ka selleks, et kriitilisi hääli kinni maksta.

Kolmapäevases riigikogu infotunnis ütles Helme, et  ta ei ole osundanud ühelegi erakonnale konkreetselt.  "Ma osundasin, et rahapesu toimus kolme pikalt võimul olnud erakonna valitsemise ajal, ja osundasin, et rahamass, mis Eestist läbi liikus, oli nii kohutavalt suur, et sellest oleks jätkunud korruptiivseteks tehinguteks igalepoole ja kõigile. Ma osundasin potentsiaalsele võimalusele, millele deduktiivset meetodit kasutades on lihtne tulla ükskõik missugusel mõtleval inimesel." 

Jüri Ratas viibis täna visiidil Lätis, kus kohtus oma ametivenna Arturs Krišjānis Kariņšiga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee