Maailm

BBC: kuidas Balti edulugu paremäärmuslased omaks võttis (31)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. mai 2019 17:20
Kõik eestlased ei ole ärikad või tehnogurud. Ja paljud neist, kes elavad-töötavad maal, tajuvad, et neisse suhtutakse kuidagi teistmoodiFoto: Robin Roots
BBC kirjutas 15. mail Eestist, võttes fookusse Kõigi Eesti laulupeo, EKRE ning selle, kuidas Eesti praegusse poliitilisse olukorda jõudis. Artikkel tõdeb, et ehkki Eesti edulugu on hämmastav, ei saa eitada seda, et osast meie elanikkonnast see lugu ei räägi, nemad jäid edukate start-up firmade ja e-Eesti loomisel märkamata.

Ajakirjanik käis Kõigi Eesti kontserdil Lauluväljakul. Ta on teadlik sellest, et viibib eestlastele sügavalt isikliku ja samas ühiskondliku tähendusega kohas. Ta vestleb ürituse korraldaja Karoli Hindriksiga, kes tahaks lõhestunud ühiskonda taasühendada. 

Seejärel jätkab ajakirjanik Eesti kiitmisega. Tõeline väike edulugu, tehnoloogia ja start-up firmade meka, raketina maailmaareenile kihutanud miniriik. Kõiki eestimaalasi pole aga Eesti eduloo võlukepike puudutanud. BBC reporter käib isegi linnast väljas maal ning räägib seal ühe rahalistes raskustes põllumehega, kes esindab seda, kuidas ühtede nägemus edukast Eestist teiste reaalsusest väga erineb.

„Kui elad maal, siis inimesed vaatavad seda peaaegu nagu mingit puuet. Vaatavad, et sa vist oled vähe ullike,“ kirjeldab maamees linnavurlede suhtumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee