Maailm

Täiendatud kell 20.55 ja 22.12. 

Venemaa pidas Läänemerel kinni Soome lipu all sõitva Eesti kalalaeva (46)

Toimetasid Aadu Hiietamm ja Egert Pärna, 15. mai 2019, 15:15
Soome lipp.Foto: Aadu Hiietamm
Venemaa pidas reedel Läänemerel kinni Soome lipu all sõitva kalalaeva Roxen, vahendab agentuur Tass.

Vene võimude teatel püüdis laev ebaseaduslikult Venemaa majandusvööndis kala. Alus suunati Kaliningradi sadamasse. Laeva pardal oli 7,5 tonni ebaseaduslikult püütud kala.

Soome välisministeeriumi teatel on laeva meeskond pärit Eestist. „Meie andmetel on meeskond Eesti päritolu ja nende hulgas ei ole soomlasi,” ütles Peterburis asuva Soome peakonsulaadi esindaja Sanna Orava. 

Soome Peterburi peakonsulaat on olnud selles küsimuses kontaktis nii Vene välisministeeriumi, piirivalve kui ka laeva omaniku esindajatega. Eesmärk on, et juhtumi juriidiline käsitlemine oleks võimalikult kiire ning alus koos lastiga vabaneks võimalikult lühikese aja pärast.

Roxen.Foto: morobell.ee

Laev kuulub ettevõttele Morobell, mis tegeleb Läänemerel tööstusliku kalapüügiga. Ettevõtte juht Raivo Baum ütles kolmapäeva õhtul, et Roxeni nimeline laev oli legaalsel kalapüügil, ent navigatsioonivea tõttu kalduti kursist kõrvale. "Hetkel on laev kinni peetud ja tegeleme olukorra lahendamisega," sõnas Baum Õhtulehele.

Eesti välisministeerium teatas õhtul: "Välisministeerium on tihedas suhtluses Soome välisministeeriumiga ja Soome peakonsulaadiga Peterburis ning tegeleb jätkuvalt kõikide asjaolude täpsustamisega. Eesmärk on koostöös leida sündmusele kiire lahendus. Samuti oleme ühenduses laeva omanikufirma esindajatega, kellele on antud Eesti välisministeeriumi 24h hädaabinumber meeskonnale edastamiseks. Meile teadaolevalt on laeva meeskonnaga kõik korras ning välisministeerium on valmis pakkuma neile konsulaarabi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee