Poliitika

Ka sina, Le Pen! Prantslanna tegi EKRE palvel rassistlikku käemärki (185)

Juhan Mellik, 15. mai 2019 13:18
Marine Le Pen poseerimas koos Ruuben Kaalepiga. Foto: Facebook.com/ruuben.kaalep
Äsja Eestit väisanud Prantsusmaa paremäärmuslaste juht Marine Le Pen tekitas kodumaal skandaali sellega, et poseeris meie juures pildil rassistlikuks peetava käemärgiga.

Väljaanne Paris Match kirjutab, et Le Pen tegi valge rassi ülemvõimu tähistava žesti eilsel kohtumisel paremäärmusliku erakonnaga EKRE – kaaslaseks ei keegi muu kui Ruuben Kaalep.

Poliitik ise eitab vahejuhtumi tähtsust. „Tegin nende palvel selfie-pildi, kus näitan märki, mis minu jaoks tähendab „OK”,” selgitas Le Pen.

Samal teemal

Niipea kui ta kuulis veel teisest tõlgendusvariandist, palus ta EKRE-l foto Facebookist eemaldada. Le Pen ütleb, et ta polevat tõesti olnud kursis, et säärane žest võib kedagi solvata.

Ajakiri märgib, et varemgi vägivaldsete ning neonatslike liikmetega kimpus olnud erakond EKRE pääses 3. märtsi valimistel parlamenti.

Kolmapäevases valitsuse infotunnis ütles siseminister Mart Helme peaministri ülesannetes, et konservatiivid on kokku leppinud, et tegemist on hea tuju märgiga. "Kui liberaalid on kokku leppinud, et mingisugune käeliigutus tähendab midagi, noh mina ei ole liberaal, minu jaoks ei tähenda. Minu jaoks tähendab see head tuju. Meie oleme konservatiivide poolel kokku leppinud, et see on hea tuju märk. Kui teie olete kokku leppinud milleski muus, siis meil on lihtsalt kahe maailmavaate konflikt ja nii lihtne see ongi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee