Maailm

SURMAMÜSTEERIUM LAHENEMAS: kõiki viit surnut ühendas seksisekt (15)

Toimetas Aadu Hiietamm, 15. mai 2019, 14:30
SÜNDMUSKOHT: Kahe naise surnukehad avastati esmaspäeval Wittingenis asuva maja korteris.Foto: AFP/Scanpix
Lõuna-Saksamaal Passaus asuva väikese hotelli numbritoast avastas toateenija laupäeval kolm surnukeha. Eelmisel õhtul hotelli saabunud kaks naist ja mees olid tapetud ammunooltega. Esmaspäeval leiti Kesk-Saksamaal Wittingenis ühest korteris veel kahe naise surnukehad. Uurimisel on selgunud, et kõik viis kuulusid samasse seksisekti ning tegemist oli grupiviisilise enesetapuga, vahendab Bild Online. 

Passaus võtsid endalt elu sekti juhtinud 53aastane Torsten ning 33aastane Kerstin ja 30aastane Farina. Wittingenis sooritasid Farina korteris enesetapu 35aastane Gertrud ja 19aastane Carina. Nemad elust lahkumisel ambu ei kasutanud. Gertrudi ja Carina surnukehad olid vägivallatunnusteta, nende surma põhjus selgub lahkamisel.

Kui algselt asus politsei Passau juhtumit uurima kui kolmikmõrva, siis juba varsti selgus, et tegemist oli grupiviisilise enesetapuga. Kolmik saabus reede õhtul hotelli teadmisega, et nad sealt enam elavalt ei lahku. Neil oli kaasas vaid kolm ambu, millest vähemalt üks oli hiljuti ostetud Austriast. Kolmapäeval kirjutas ajaleht Braunschweiger Zeitung viitega uurijatele, et kaks ambu oli ostetud Passausse saabumise päeval kohalikust spordipoest.

Tähelepanu äratas, et mõlemad naised kandsid musta värvi riietust. Ajalehe Bild andmetel oli kolmik tagasiteel Austriast. Kolmekohalise numbritoa olid nad broneerinud ilma hommikusöögita kolmeks ööks.

SÜNDMUSKOHT: Passaus Ilzi jõe kaldal asuvas väikeses hotellis peatunud mees ja kaks naist kasutasid grupiviisilise enesetapu tegemisel ambu. Foto: AFP/Scanpix

Uurijad teatasid teisipäeval, et esmalt lasi Farina ammunooltega surnuks Torsteni ja Kerstini ning seejärel lasi ka endale noole kaela. Torsten ja Kerstin olid maha jätnud ka testamendid. Nende sisu ei ole avalikustatud.

Kõiki viit ühendas huvi keskaja ja rüütliturniiride vastu. Rühma või täpsemalt seksisekti juhtis guruna 53aastane Torsten ning kõik naised allusid talle.

Argielus pidas koos Kerstiniga Westerwaldis elanud Torsten väikest äri, mis kauples keskajakaupadega. Farina oli ühe pagariäri müügijuht ja Gertrud põhikooliõpetaja. Farina ja Gertrud elasid Wittenbergis ja nende kooselu oli ametlikult registreeritud. Viisiku noorim liige, 19aastane Carina oli juba paar aastat tagasi pärast tutvumist Torsteniga katkestanud kõik suhted oma ema ja isaga. Vanemate sõnul oli Carina tutvunud Torsteniga ühes võitlusspordiklubis ning pärast seda kodust lahkunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee