Maailm

ÄÄRMUSLIK SAMM: Taani noormees peab kliima kaitsmiseks näljastreiki (20)

Toimetas Aadu Hiietamm, 16. mai 2019, 08:05
Näljastreiki pidav Mikkel Brix.Foto: Facebook
Rootsi koolitüdruk Greta Thunberg sai maailmakuulsaks mullu augustis Stockholmis parlamendihoone juures alustatud istumisstreigiga, millega ta nõudis riigi ja kogu maailma juhtidelt konkreetseid tegusid ähvardava kliimakatastroofi ära hoidmiseks. Taanlane Mikkel Brix otsustas Greta Thunbergi edust innustatuna minna veel kaugemale ja ta peab praegu kliima kaitseks näljastreiki, vahendab Stern Online. 

Taani põhjaosas Frederikshavnis elav 19aastane Mikkel Brix alustas 30päevast näljastreiki 8. mail. Ta kavatseb nälgida kuni 5. juunini, kui Taanis toimuvad parlamendivalimised. 

"Ma tahan, et Taani poliitikud ärkaksid ja lõpuks midagi kliima jaoks ka ära teeks, " rõhutab Mikkel Brix.

Noormees on näljastreigiga kaasnevatest riskidest teadlik. Haiglasse sattumisel lubas ta näljastreigi katkestada. "Ma pean olema ettevaatlik. Surnud aktivist ei ole hea aktivist," arvab Mikkel Brix. 

Samal teemal

14. märts 2019, 15:00
KÕRGE TUNNUSTUS: Rootsi koolitüdruk kandideerib Nobeli rahupreemiale
8. märts 2019, 08:05
Koolitüdruk innustab sadu tuhandeid noori kliimamuutustega võitlema

20 KOMMENTAARI

l
Loogika on üle hinnatud 16. mai 2019, 18:13
Tublid noorukid need Rootsis ja Taanis, protesteerivad valitsuste vastu et nad konkreetseid tegusi hakkaksid tegema. Kuid paremgi lugu et ISE ei pea lillegi liigutama kliima parandamiseks. Kasulikud idioodid.
h
Hämaras Eksleja 16. mai 2019, 18:00
Mulle meeldis protesteerija lause "Ma pean olema ettevaatlik. Surnud aktivist ei ole hea aktivist". Aga mina tean, et keegi kirjanikunimi Orwell on öelnud: "Parim inimene on surnud inimene".
Loe kõiki (20)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee