Eesti uudised

Altkäemaksu võtnud haigla endine tehnikadirektor sai kohtus karistuseks tingimisi vangistuse (8)

Siim Randla, 15. mai 2019 07:21
Foto: Tiina Kõrtsini
Harju maakohus mõistis eelmisel nädalal altkäemaksu võtmises ja riigihangete nõuete rikkumises süüdi Põhja-Eesti regionaalhaigla endise tehnikadirektori Ivo Milli ja teda karistati tingimisi vangistusega.  

Keskkriminaalpolitsei pidas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) infrastruktuuritehnika teenistuse tehnikadirektori Ivo Milli kinni eelmise aasta jaanuaris – kahtlustatuna PERHi korraldatud riigihangete teostamise nõuete rikkumises, korduvas altkäemaksu võtmises ja rahapesus. Teda kahtlustati selles, et ta tagas altkäemaksu eest riigihangetel osalenud ettevõtetele riigihankemenetlustes eelise. 

Eelmisel nädalal arutas Milli süüasja Harju maakohus. Ta tunnistati süüdi altkäemaksu võtmises, riigihangete teostamise nõuete rikkumises, dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises ning rahapesus. Kohus mõistis Millile liitkaristuseks kolm aastat ja kaks kuud vangistust tingimisi. Kohus konfiskeeris temalt üheksa kuldmünti väärtuses 10 533 eurot ja arvelduskontol olevad 92 048 eurot. Samuti konfiskeeris kohus Volvo XC60 maksumusega 23 477 eurot.

Samal teemal

07.11.2018
MEELEHEA SUURHAIGLA JUHILE: altkäemaksuna remonditi naise korterit ja osteti köögimööblit
23.04.2018
Kohus tõmbas liistule PERHi korruptsioonipesa järgmise patukoti