Juhtkiri

Juhtkiri | EKRE võttis Le Peni visiidist maksimumi (15)

ohtuleht.ee, 14. mai 2019, 17:56
Kuigi Prantsuse Rahvusrinde juhi Marine Le Peni eilsele külaskäigule Tallinna, kus toimus Põlissoomlaste, Taani Rahvapartei, Itaalia Liiga ja EKRE kõnekoosolek, eelnesid EKRE juhtfiguuride vastuolulised sõnumid – algul esitleti prantsuse parteijuhi saabumist justkui töövõiduna, teiste poliitikute pahameele peale distantseeriti end aga nii Le Peni mitmetest seisukohtadest kui ka küllakutsestki –, siis rahvuskonservatiivide soe vastuvõtt ei jätnud enam mingit kahtlust, et tegu oli väga oodatud külalisega.

Miks muidu ei piirdunud Le Peniga kohtujate ring üksnes EKRE fraktsiooniga, vaid võimalust Rahvusrinde juhiga ühe laua taga istuda ei jätnud kasutamata nii tähtsuselt teine mees riigis, riigikogu esimees Henn Põlluaas, kui ka siseminister Mart Helme? Et kõnekoosoleku ajaks jõudis kohale ka rahandusminister Martin Helme, kel keset tööpäeva samuti ilmselt muudki teha, annab kohtumisele hoopis teise tähenduse kui pelgalt rahvuslikult meelestatud Euroopa erakondade mõttevahetus.

Tähenduslik on ka osa EKRE fraktsiooni puudumine parlamendisaalist, kus hääletati keskerakondlaselt Kalev Kallolt saadikupuutumatuse võtmise üle (ja kohalolnud rahvuskonservatiivide hääletamata jätmine koos Keskerakonnaga), olgugi et Le Peniga kohtuti just Toompeal. Nii pole EKREt tabanud etteheited, et Krimmi annekteerimist õigustanud ja mitmete Venemaa-sidemetega poliitikut valitsusliikmete tasandil võõrustades hägustub Eesti välispoliitiline kurss, sugugi õhust võetud. Mida võiksid meie liitlased arvata aga nn hea tuju märgi demonstreerimisest valitsuspartei liikme poolt ühiselt koos Rahvusrinde juhiga?

Küll tuleb tõdeda, et külaskäik tõi hulganisti elevust muidu nii loiult kulgenud Euroopa parlamendi valimiskampaaniasse. EKRE võttis sellest maksimumi, tuues oma kandidaadid ühele pildile prominentsete Euroopa poliitikutega. Valimiste lähedusega (eelhääletus algab juba 16. mail) on osaliselt põhjendatav ka teiste erakondade agarus visiidi kritiseerimisel. Aeg näitab, kes sellest tegelikult kõige rohkem kasu sai, ja ega sõnades Eesti huvide eest seisjad meile kõigile hoopis näppu lõiganud.

15 KOMMENTAARI

c
Csass 22. mai 2019, 12:41
Hirmus lugu - kaabud kohtusid võimaliku Putini sõbraga. Ega pole lähiminevikus miskit nii hirmsat juhtunud, kujutage ette, kui kõrge riigiametnik kohtuks Putini endaga ja kutsuks viimase veel Eestisse? Või oot, juhtus juu...
p
Pups 15. mai 2019, 20:18
Kõik muudkui võtavad, mõni võiks ka anda...
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee