Repliik

Repliik | Jüri Ratas on tehtud riigimeheainest (35)

Juhan Telgmaa, Eesti kodanik, 14. mai 2019, 17:59
Foto: Robin Roots
EKRE on paha ja ekrelastest poliitikud lausa asotsiaalse moraaliga, Isamaa on leplikult vait, Keskerakond vaatab kõike loiult pealt ja Jüri Ratas peaministrina käib kõiges süüdlasena vabandades seinaääri pidi. Maailm on hämmingus ja Eesti edukate kaasaegsete riikide hulgast maha kandnud. Eestist on üleöö saanud väike vastik natsiriik. Selline on pilt, mida jõuliselt maalib valitsuse moodustamisel läbi kukkunud seltskond.

Püüdes end asetada Ratase jalavarjudesse küsiksin: mis olnuks peamised alternatiivid nii temale kui Eestile.

Võidueufoorias Kaja Kallas pakkus Ratasele väga väikese Peetri rolli. Liiga hilja, kui vesi päriselt ahjus, tuldi lausa peaministri kohta pakkuma. Kui mehel on töö pooleli, siis õige mees tahabki töö lõpule viia. Seega süüdistada Ratast võimuhulluses pole alust. Niisiis alternatiiv lasta kõrva lonti ja ära astuda polnud tarvitamiskõlblik.

Reformi ja sotside valitsuse moodustamise aluste dokument, kus on põhimõtted, mille järgi Kaja Kallase valitsus tegutsema tahtis hakata, on vaid pealiskaudne komplekt loosungeid. On tähelepanuväärne, et selles ei sisaldu sõnu „eestlane“, „eesti rahvus“ ega „eestikeelne“. Kallase kõne riigikogu ees oli lausa solvav. Oodatud visiooni asemel pidin kuulama vaid tänitamist. Sotsidele andsid selgemast selge hinnangu valijad. Selliseid riiki valitsema lasta ei tohi, mis tähendab, et ka see alternatiiv polnud kasutuskõlbulik. Ehk kokkuvõttes – Keskerakond, EKRE ja Isamaa võibolla ongi on halvad, aga Reform ja sotsid on praegu kindlasti kõlbmatud.

Niisiis on Ratas realist ja võtab töötada selle kaadriga, mis tal on. Ma ei tea, mis toimub kulisside taga, aga kipun usaldama elu näinud Mart Helmet ja Seederit -- igal juhul rohkem, kui neid, kes on juba lasteaiast peale poliitikas olnud ja ei kusagil mujal. Olen päris kindel, et see, mis praegu nii erutavana üle meedia laotub, on vaid vaht. Tagatoas räägivad kolm meest asjad kindlasti omavahel läbi, lepivad kokku kõiges ja koalitsioon läheb üksmeeles edasi.

Ratas on meeskonnamängija. Ta ei tüki esile, ei tee efektseid avaldusi, ei põhja opositsiooni, jääb igas olukorras soliidseks. See näitabki, et Ratas on tehtud riigimeheainest ja teda võib usaldada. Kus näen reaalset ohtu kerkivat, on Rail Balticu praegune variant. Pole antud mingit Eesti huvidel põhinevat seletust, miks Keskerakond selle külge klammerdub. Spekuleerin - kas pole seal taga äkki volinikukoht Brüsselis?

Niisiis, Jüri Ratase valitsus, sul on praegu minu usaldus. Tarvita seda Eesti edendamiseks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee