Eesti uudised

VIDEO | Meeleavaldaja Ulme Muld: Le Pen on puhas Putini käsilane. See on eesti rahva petmine! (131)

Egert Pärna | Video: Tiit Tamme, 14. mai 2019 16:45
Meeleavaldajad protesteerivad Marine Le Peni visiidi vastu.Foto: Tiit Tamme
"Mina protesteerin selle vastu, et EKRE teeb koostööd Putini sõpradega. See ei meeldi mulle. Kas see Eesti rahvale meeldib? Kui üks niiöelda "patriootlik" partei teeb koostööd Putini parima sõbraga. See on ju puhas eesti rahva petmine," ütles Õhtulehele teisipäeval Mustpeade maja ees toimunud meeleavaldusel osalenud Ulme Muld. 

"Ju need on bussiputka filosoofid, kui nad oskaks veidi rohkem prantsuse või inglise keelt, siis teaksid nad väga hästi, mis Le Peni seisukohad on. Ta on puhas Putini käsilane," vastas Muld küsimusele, et miks küll nii palju inimesi EKRE poolt valimistel hääletas.

Samal teemal

Päikselisel pärastlõunal on Mustpeade maja ette kogunenud umbes paarkümmend meeleavaldajat. Skandeeritakse "Elagu Euroopa" ja iga EKRE juhtivpoliitiku saabumist tervitatakse valju vilekooriga. 

"Le Pen ei ole see inimene, kes Eesti huvide eest seisaks. Tema seisab sellise poliitika eest – "kes maksab, tellib muusika". Praegu on tema eest maksnud Vene Föderatsiooni erinevad pangad. Eks see on siis muusika, mille järgi ta tantsib," sõnas meeleavaldaja Airis Meier. 

Meeleavaldusel osalenud Triin Saag teab Le Pen-i, kuna töötas Euroopa Parlamendis nõunikuna. "See, kuidas nad finantseerivad oma erakonda ja poliitikat on tänaseks selge. See kõik tuleb Venemaalt. Seal on vene raha ja huvid mängus. See on Eestile väga ohtlik," nendib ta. 

Vaata lähemalt videost! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee