Maailm

10 VEIDRAT FAKTI: vaata, miks kolis Marine Le Pen kodust välja ja käis psühhiaatrilises ekspertiisis (37)

Ohtuleht.ee, 14. mai 2019 13:49
Prantsuse Rahvusrinde juht Marine Le Pen saabus Tallinna Lennujaama.Foto: Robin Roots
Eestis visiidil viibiv Prantsusmaa poliitik Marine Le Pen on oma sõnavõttude ning käitumisega pakkunud aastate jooksul palju kõneainet. Õhtuleht kogus kokku 10 veidrat fakti naise ja tema skandaalse perekonna kohta.

1. Marine Le Pen on Euroopa Parlamendi liige, ent ei toeta Euroopa Liidu eksisteerimist. Ta on öelnud, et „Euroopa päästmiseks tuleb Euroopa Liidust eemale pöörduda“.

2. Kuigi Le Pen on Prantsusmaa paremäärmusliku Rahvusrinde juht, toetab ta aborti ning samasooliste abielusid. Samuti ei meeldi talle „paremäärmuslik“ nimetus.

3. Prantslanna armastab sealiha. Ta tahtis 2014. aastal keelata koolides toidud, mis seda ei sisalda. Probleem tekkis sellest, et mitmetes koolides hakati  pakkuma lõunasöögiks sealiha-vaba toitu, sest see sobis moslemi ja juudi lastele.

4. Marine'i isa Jean-Marie Le Pen, kes on üks Rahvusrinde rajajatest, on saanud kuulsaks antisemitistlike ning viha õhutavate vaadetega. 2014. aastal ütles ta näiteks, et „ebola võib olla lahendus Euroopa immigratsiooniprobleemidele“. 2015. aastal visati ta tütre toetusel Rahvusrindest välja.

Marine Le Pen koos isa Jean-Marie Le Peniga 2014. aastal. Foto: Reuters/Scanpix

5. Le Peni ema Pierrette poseeris 1987. aastal Playboy Prantsuse versiooni kaanel. Paljastav fotoseeria tekitas Le Peni suguvõsas suure skandaali. Tolleks hetkeks oli Pierette juba Jean-Marie'ist lahutanud. Kuna Jean-Marie olevat naisele öelnud, et ta peaks koristajana töötama, poseeris Pierette kättemaksuks Playboy fotoseerias just põrandaid küürides.

6. 2014. aastal tappis Le Peni isale kuuluv dobermann Marine'i bengali kassi. See oli ka üheks põhjuseks, miks Marine pere juurest minema kolis.

7. Hoopis Marine'i õde Marie-Caroline pidi Rahvusrinde isalt üle võtma, ent isa ja tütre vahele tekkis raske lõhe – nii isiklikus kui ka poliitilises plaanis.

8. Kohus nõudis 2018. aastal, et Le Pen läbiks psühhiaatrilise ekspertiisi, mis näitaks, kas ta on suuteline adekvaatselt küsimusi mõistma ning neile vastama. Seda tehti seetõttu, et Le Pen oli 2015. aastal Twitterisse postitanud graafiliselt häirivad fotod ISISe veretööst.

9. Ta on Prantsusmaa üks esifeministe. Siiski kutsuvad paljud kriitikud Le Peni „võlts-feministiks“.

10. Marine Le Peni järgijaid (ning varem ka tema isa toetajaid) kutsutakse Prantsusmaal eraldi nimega lepéniste.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee