Maailm

EI OLEGI LAPSE ISA: naine peab kohtu otsusel eksmehele alimendid tagasi maksma (24)

Toimetas Aadu Hiietamm, 14. mai 2019 19:00
Beebi. Pilt on illustratiivne. Foto: PantherMedia/Scanpix
Austrias kuulis mees 30 aastat hiljem oma endise abikaasa sõbrannalt, et ta ei ole ilmselt abikaasa sünnitatud lapse isa, vahendab Kronen Zeitung. Nüüd otsustas kohus, et naisel tuleb ligi 20 aasta jooksul alimentidena saadud 25 000 eurot tagasi maksta.

Kõnealune paar abiellus 1980ndatel aastatel Steiermarki liidumaal. Neil sündis ka laps, keda mees pidas enda omaks. Ka ühe kõrvalehüppe unustanud naine oli samal arvamusel. Pärast abielu lahutamist maksis mees naisele ligi 20 aasta jooksul 25 000 eurot alimente.

Alles nüüd, kui laps on juba ammu täiskasvanu, tuli pettus välja. Mees kohtus juhuslikult ühes kõrtsis endise abikaasa sõbrannaga, kes seadis tema isaduse kahtluse alla. 

Mees otsustaski eksnaise sõbranna juttu kontrollida ning kohtu kaudu tehtud DNA-test kinnitas, et sõbrannal oli õigus.

Petetud mees nõudis eksnaiselt alimente tagasi, kuid viimane keeldus seda vabatahtlikult tegemast. Mees pöördus kohtusse ning kohtu otsusel tuleb naisel ikkagi alimendid tagasi maksta.

Abielurikkumine ei ole Austrias alates 1997. aastast kohtulikult karistatav, kuid antud juhul sai mees alimente makstes majanduslikku kahju, mis kohtu arvatas tuleb hüvitada.