Poliitika

Riigikogu võttis kohtu all olevalt Kalev Kallolt saadikupuutumatuse (13)

Ohtuleht.ee, 14. mai 2019 10:26
Foto: Teet Malsroos
Riigikogu otsustas võtta saadikupuutumatuse korruptsioonisüüdistusega kohtu all olevalt keskerakondlaselt Kalev Kallolt.
Saadikupuutumatuse võtmise poolt hääletas 77 saadikust  52.
  
Õiguskantsler Ülle Madise rõhutas riigikogus,  et selle ettepaneku tegemine ega ka saadikupuutumatuse võimalik äravõtmine ei tähenda, et riigikogu liige on kuriteos süüdi, samuti ei peata see tema volitusi riigikogu liikmena. Riigikogu liikme volitused lõppevad juhul, kui kohus mõistab ta süüdi.
 

Oma kõnes riigikogu ees palus Kallo võimalust keskenduda ametile, kuhu teda on valitud. "Olen olnud selle protsessi keskel kahetsusväärselt juba kolm aastat ja kaheksa kuud. See on olnud pingeline aeg, mis paratamatult jätab jälje nii inimesele, tema perele kui ka tööle. Täna on Eesti inimesed mind usaldanud riigikogusse ning soovin, et minu kõige olulisem eesmärk oleks nende esindamine ja töötamine Eesti riigi arengu heaks. Tahan panustada enda aega ja teadmisi ja kogemusi täielikult saadikutööks, jättes selleks ajaks kõrvale protsessi, mis on saatnud mind juba liiga pikalt. Seetõttu loodan, et saadikupuutumatus võimaldab mulle selle koosseisu ajaks töörahu."
 
Kallo sõnul teadsid  teda riigikokku valinud inimesed tema seotusest protsessiga, aga ikkagi toetasid.
 

"Olen seda varasemalt öelnud ja kinnitan siin veel kord ka teie ees, et tunnen end olevat järginud kõiki Eesti Vabariigi seadusnorme, samas olen alati olnud valmis tegema koostööd nii prokuratuuri kui ka kohtuga, et selgitada välja tõde. Ma ei soovi erandit, mis jätab mind võimaluseta end kaitsta, vastupidi, saadikupuutumatus annaks mulle veidi aega enam teha segamatult tööd, mida inimesed minult ootavad."
 
Märtsis toimunud riigikogu valimistel kogus Kallo 289 häält.
 

Keskerakondlane Kalev Kallo on süüdistatav nn Edgar Savisaare altkäemaksu kohtuasjas. Põhiseaduse järgi on riigikogu liige puutumatu ja poliitilise tagakiusamise välistamiseks saab teda kriminaalvastutusele võtta vaid siis, kui selle eetepaneku teeb õiguskantsler ja selle poolt hääletab enamus riigikogu saadikutest.   Prokuratuur esitas õiguskantslerile taotluse kohtu all olevalt riigikogu liikmelt, Keskerakonda kuuluvalt Kalev Kallolt saadikupuutumatuse äravõtmiseks 23. aprillil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee