Seisukoht

Seisukoht | Kas ikka Teie, härra peaminister? 

Karl Juhkami, spordireporter, 13. mai 2019, 18:12
Foto: Stanislav Moškov
Vaat et rahvuskangelase staatuses olev Ott Tänak näitas nädalavahetusel taas omaette klassi, kui ta Tšiili rallil teistele tagatulesid näitas. Uhke värk! Teistel Toyota meestel nii hästi ei läinud – Jari-Matti Latvala punkte ei teeninud, Kris Meeke „rõõmustas“ kaheksanda koha üle.

Seda aga ainult esialgu. Sama päeva õhtuks kukutasid kohtunikud briti kümnendaks. Põhjus? Üle katuse käinud Meeke eemaldas katkise tuuleklaasi vales kohas. Ta tegi seda kiiruskatse alas, mis on rallireeglitega rangelt vastuolus. Ja kohtunikud ei halastanud. Samas, oleks britt esiklaasi ülesõidul kusagile teepervele heitnud, poleks temaga midagi tehtud. Jah, reeglid on reeglid, kuid kuskilt jookseb ka inimlikkuse piir.

Kujutage nüüd ette, et Stenbocki maja turvamees astuks ühel päeval lõunapausilt naasvale Jüri Ratasele tee peale ette ja nõuaks temalt valitsushoonesse pääsemiseks enda isiku tõestamist. Isikliku dokumendiga, mõistagi. 

Ja kui ID-kaart ongi kontorilauale jäänud, siis kahju küll, aga reeglid on reeglid. Või äkki piisaks peaministri puhul visuaalsest kontrollist ning iga reegli puhul ei pea ikkagi juuksekarva lõhki ajama.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee