Poliitika

Kingo: tegu oli töökiusamisega

Tulevane minister käib riigiga kohut: sattusin töökiusamise osaliseks (47)

Viljar Voog, 13. mai 2019, 14:37
Foto: Tiit Tamme
EKRE kandidaat uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks on Kert Kingo, kes lahkus 2017. aastal maksu- ja tolliametist (MTA) tüliga, millest algatatud kohtuasi kestab praeguseni.

MTAs kuus aastat töötanud Kingo sai 2017. aastal distsiplinaarkorras karistada ja tema palka vähendati viiendiku võrra. Ametis juristina töötanud Kingo vaidlustas karistuse määranud käskkirja ning MTA tunnistas selle ise „formaalsete rikkumiste tõttu“ kehtetuks, selgitab ameti komminukatsioonijuht Rainer Laurits. Sellega asi aga veel ei lõppenud. „Poolte vahel toimub tänini kohtuvaidlus MTA tehtud uue käskkirja üle, kus on käsitletud samu asjaolusid, mis viidatud kohtuasja aluseks olnud käskkirjas. Kuivõrd see kohtuasi on kuulutatud kinniseks, ei saa me paraku selle sisu avada,“ räägib Laurits kaasusest, mis peaks riigikohtus lahenduse saama kuu aja jooksul.

Samal teemal

Kingo ise avas Õhtulehele oma nägemust juhtunust: „Minu kohtuskäimine on seoses töökiusamisega. Kuna meil on terves Eesti ühiskonnas väga suur probleem töökiusamisega, siis mina sattusin ka üheks selle osaliseks... Ma ei tahaks end kannatanuks nimetada – osaliseks. Selleks, et oma õigusi kaitsta, ma pöördusingi kohtusse. Ma usun väga, et olen eeskujuks nendele, kes on sarnases olukorras ja kahtlevad selle sammu ette võtmises. Ma annan eeskuju, et enda eest tuleb seista, kui tunnete, et teie õigusi rikutakse.“

Juristist poliitik ei hakka samuti liigselt detailidesse laskuma. „Kui te end töökiusamisega kurssi viiksite, siis (palga vähendamine) on üks osa, üks etapp, kuidas survestada inimest, et ta murduks ja lahkuks. Iseasi on see, mis on töökiusamise käivitamise aluseks. Igal inimesel on see erinev,“ nendib ta vaid.

Väliskaubandus ja IT-minister on üks kahest majandusministeeriumis töötavast valitsuse liikmest. Maksu- ja tolliamet kuulub rahandusministeeriumi valitsemisalla.

47 KOMMENTAARI

j
Juhan. 14. mai 2019, 16:17
Pooled ministrid on europarlamendkanditaatide nimekirjas kas valimise ajaks astuvad ministri kohalt tagasi või tahavad kahel toolil korraga istuda, riigikogulased juba istuvad kahel toolil korraga riigikogus ja omavalitsuses neil ju nii väike palk.
k
kossa 14. mai 2019, 12:28
miks meie ministritel peaaegu kõigil on mingi ebakõla seadustega?
Loe kõiki (47)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee