Foto: Meelis Tomson
Ohtuleht.ee 13. mai 2019 13:09
Päästeamet kontrollis esmakordselt reidi käigus tuleohutusnõuete täitmist majutusasutustes üle Eesti. Reidi käigus avastati, et rohkem kui pooltes majutusasutustest ei täidetud tuleohutusnõudeid.

Kokku kontrolliti 197 majutusasutust, sh nii hotelle kui ka ühiselamuid ning puudusi leiti 135 hoones.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe ütles, et suurimaks murekohaks on tuletõkkeuste hoidmine avatud asendis. „Hoonete omanikud on teinud kalli investeeringu ja paigaldanud tuletõkkeuksed, et vähendada varakahjusid ja säästa inimelusid, kuid avatud uksest tulekahju olukorras siiski kasu ei ole ja seega läheb kallis investeering piltlikult öeldes vett vedama,“ ütles Tähe.

Lisaks tuletõkkeustele oli probleeme ka tulekahjualarmi ja evakuatsioonivalgustusega, samuti ei olnud evakuatsiooniks mõeldud trepikojad ja koridorid kergesti läbitavad ning väljapääsud olid kas lukus või oli uste ette midagi kuhjatud.

Kokku alustati reidi raames 33 väärteomenetlust ning 57 haldusmenetlust. „Iga majutusasutuse külastaja tuleb puhkuse- või tööreisile heas usus, et hoones on tagatud tema ohutus. On lubamatu, et mõne elementaarse tuleohutusnõude rikkumisega seatakse ohtu inimelud,“ ütles Tagne Tähe. Päästeametil on evakuatsiooninõuete rikkumise osas nulltolerants.

Möödunud aastal toimus majutusasutustes 17 tulekahju. Näiteks toimus eelmisel aastal tulekahju Tartu külje all asuvas Rehe hotelli saunas. Varasematest aastatest saab veel välja tuua 2016. aastal toimunud tulekahju Otepääl asuvas hotell Bernhard, mis ka suures osas hävis. 2015. aastal oli tulekahju Tallinna vanalinnas asuvas Schlössle hotellis. Nendes juhtumites õnneks ükski inimene vigastada ei saanud.