Maailm

Rootsi taasavab Julian Assange’i vägistamisjuhtumi (6)

Toimetas Aare Kartau, 13. mai 2019 12:59
Julian Assange'i vägistamissüüdistust hakatakse taas uurima.Foto: PA Pictures/Scanpix
Rootsi riigiprokuratuuri asedirektor Eva-Marie Persson teatas esmaspäeval, et avatakse taaskord juurdlus, mis puudutab Julian Assange'i vastu esitatud vägistamissüüdistusi, vahendab The Guardian.

Julian Assange'i süüdistused Rootsis toime pandud seksuaalkuritegude eest ulatuvad tagasi 2010. aastasse. Kõnealune vägistamisjuhtum suleti 2017. aastal, sest süüdistajatel polnud võimalik asja lähemalt uurida, kuna Assange viibis kättesaamatuna Londonis Ecuadori saatkonnas. Ka tollal öeldi, et kui situatsioon muutub, siis juhtum taasavatakse. Nüüd ongi ühe väidetava ohvri advokaat, kes Assange'i süüdistab, asja taas käima lükanud. Assange on ise talle esitatud süüdistusi eitanud.

WikiLeaksi peatoimetaja Kristinn Hrafnssoni sõnul on hetkel toimuv hoopis Assange'ile kasulik. Tema arvates annab vägistamisjuhtumi taasavamine mehele viimaks võimaluse oma nimi puhtaks pesta. 

Assange'i, kes vahistati eelmisel kuul Londonis pärast seitset aastat Ecuadori saatkonnas varjumist, tahavad WikiLeaksi paljastuste tõttu kohtu alla anda ka USA võimud. Seal süüdistatakse teda koos valitsuse endise luureanalüütiku Chelsea Manninguga salajaste andmebaaside allalaadimises. Hetkel hoitakse Assange'i Londonis kõrge turvatasemega Belmarshi vanglas. Mehe advokaadid kardavad, et kui ta Rootsi läheb, annavad sealsed võimud Assange'i üle USA-le.

Samal teemal

01.05.2019
Julian Assange saadeti peaaegu aastaks trellide taha
15.04.2019
Ecuadori võimud esitavad Julian Assange’ile üha uusi süüdistusi
11.04.2019
VIDEO | Londonis pidas politsei kinni WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i