Poliitika

Täiendatud 21.30

FOTOD | EKRE leidis uue ministrikandidaadi oma fraktsioonist, Ratas andis Kingole heakskiidu (142)

Ohtuleht.ee, 13. mai 2019 11:03
Foto: Kuvatõmmis videost
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna uus kandidaat väliskaubandus- ja IT-ministri kohale on erakonna parlamendifraktsiooni liige Kert Kingo. Esmaspäeva õhtul kohtus Kingo ka peaminister Jüri Ratasega, kes andis kandidaadile omapoolse heakskiidu. 

Erakonna esimehe Mart Helme sõnul on Kert Kingo tõestanud end võimeka juhina. „Olen veendunud, et väliskaubandus ja IT-sektor on kindlates  kätes,“ ütles Helme pressiteate vahendusel. 

Samal teemal

Kert Kingo ütles, et ta läheb valdkonda juhtima eesmärgiga aidata Eesti ettevõtjatel jõuda rohkem välisturgudele. „Muu hulgas vaatame üle Euroopa direktiivid ja bürokraatlikud takistused, mis meie ettevõtete tegevuse laiendamist pärsivad. Eurodirektiivide üliagar rakendamine on Eestis saanud suureks  ettevõtluse piduriks,“ ütles Kingo.

Samuti kavatseb Kert Kingo hakata seisma selle eest, et Eesti e-riigi  kuvand ei oleks ainult kuvand, vaid saaks täidetud tegeliku sisuga. „Kavatsen tööle hakata selle nimel, et internet oleks kättesaadav igas Eestimaa külas. Samuti viime läbi e-valimiste süsteemi analüüsi ja sõltumatu rahvusvahelise auditi. Kuni e-valimiste protsess ei ole läbipaistev ja otsast lõpuni kontrollitav, toodab see rahva seas umbusaldust,“ ütles Kingo.

Ratas andis Kingole omapoolse heakskiidu

Peaminister Jüri Ratasel õnnestus ministrikandidaadiga kohtuda esmaspäeva õhtul ning pärast arutelu tõdes keskerakondlane, et teeb presidendile ettepaneku nimetada Kert Kingo ametisse. 

"Minu soovitus on see, et teha kõik jõupingutused selleks, et meie ettevõtjatele aidata avada uksi välisturgudel. See on tegelikult see, mida me peame tõsiselt ära kasutama, et oma eksporti tõsta. Teiseks see, et kui me räägime meie infotehnoloogiast, et pöörata suurt tähelepanu meie erasektorile ja loomulikult avaliku sektori infra hoidmine ja edasiminek. Eks me oleme saanud ka valusaid õppetunde, kui me mäletame 2017 ID-kaardi kriisi, see näitab, et me peame oma IT-infrastruktuuri tugevalt panustama," vahendab Ratase sõnu ERR-i uudisteportaal. 

Kert Kingo ütles pärast kohtumist, et tema seisukohad olid peaministriga sarnased.

Kes on Kert Kingo?

Kingo kandideeris viimastel riigikogu valimistel Jõgeva- ja Tartumaal, kus sai 1082 häält ja pääses riigikogusse. 

Kert Kingo astus oma sõnul Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks 2015. aasta septembris, äriregistri andmetel liitus ta erakonnaga pool aastat hiljem, 7. märtsil 2016. Ta on EKRE korruptsioonivastase toimkonna juhataja ning Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna Tartu valla osakonna esimees. 

EKRE väljaanne Uued uudised kirjutab, et tegu on endise võistlustantsijaga, kes kasvatab oma kasvuhoones lisaks tavapärastele kurkidele-tomatitele arbuuse, meloneid ja füüsaleid ning kelle aias on palju lilli. Tal on ka Skye terjeri tõugu koer Daffi.

EKRE otsis uut väliskaubandus- ja IT-ministrit pärast seda, kui 29. aprillil ametisse astunud Marti Kuusik astus juba järgmisel päeval ametist tagasi, kuna sattus ränkade perevägivalla süüdistuste alla.

Samal teemal

13.04.2019
Kuusiku soovitus Kingole: võta nõunikuks 21aastane esmakursuslane
13.04.2019
Tulevane minister käib riigiga kohut: sattusin töökiusamise osaliseks
13.04.2019
KANNAPÖÖRE VAID POOLE AASTAGA: tulevase ministri arvamus meediapaljastuste kohta muutus täielikult
15.03.2019
ÕL VIDEO | EKRE naissaadikud: Eestil võib ühel hetkel olla naispeaminister