Poliitika

Kultuuriminister Lukas: riigi eesmärk ei ole reguleerida loomingut (5)

Eesti Päevaleht, 13. mai 2019 10:44
Kultuuriminister Tõnis LukasFoto: Aldo Luud
Uus kultuuriminister Tõnis Lukas kinnitas, et uue valitsusega ei kaasne loomevabaduse piiramine, mida paljud kunstiinimesed on kartnud.

Lukas märkis, et kultuuriministrina jätkab ta eelnõudega, mis tema eelkäija on juba välja käinud, ning toonitas, et ei tema ega riigi eesmärk pole reguleerida loomingut ning seda tehakse vaid siis, kui see ahistab kellegi vabadusi või ohustab kedagi. Kogu loomevabaduse teemat reguleerivad Lukase sõnul olemasolevad seadused, millest ka ekstreemsemates olukordades juhinduda.

Selle, millist loomingut rahaliselt toetatakse, otsustavad loomeinimesed ise ja Lukasel ei ole enda sõnul kunagi pähe tulnud mõtet hakata looma nimekirja haridus- ja kultuuriasutustest, kelle looming ei ole justkui riigi toetust väärt. Lukase sõnul on kultuuri- ja rahandusministeeriumi debatid raha jagamise üle täiesti tavalised ning kuigi Lukas ei ole veel minister Martin Helmega piike murdnud, võib järgmistel nädalatel riigieelarve strateegia tegemisel päris korralikuks vaidluseks minna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee