Seisukoht

Seisukoht | Taavi Aas on suurperest kaks korda kallim (12)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 12. mai 2019, 19:41
Foto: Martin Ahven
Selle aasta suurpere tiitli võitnud perekond sai lisaks aule ja kuulsusele ka preemiaks 7000 eurot. Tänapäevasel väärtusteta ajastul on suur asi ju seegi, et keegi on valmis preemiaraha andma ning suurele perele kulub see kindlasti ära.

Küll aga pani see summa mõtlema proportsioonide peale. Tallinna linnapea kohalt uue valitsuse ministriks läinud Taavi Aas sai pooleteise aastase töö eest preemiana kaasavaraks 16 tuhat eurot või kui Jõhvi volikogu tahtis seaduse vastaselt 14 tuhande euroga premeerida riigikokku siirdunud veidi üle poole aasta ametis olla jõudnud vallajuhti Martin Repinskit.

Suurpere tiitlit võib võtta elutööpreemiana, mitut korda sellise au osaliseks ei saa. Kui nüüd preemiasumma jagada laste arvuga või aastatega, mis kulub laste täisealiseks kasvatamiseni, jääb järele üsna vähe. See pole kriitika preemia maksja suhtes, vaid pigem sõrmega näitamine riigi suunas.

Sõnades on riik üha perekesksem, toetab laste sündisid ja väärtustab peresid, ametisse pandi isegi iibeminister. Suudab aga riik tuua kasvõi mõne näite, kus mõnele suurperele on 16000 tuhat eurot peo peale laotud nagu seda praktiseeritakse ametnike ülekuldamisel?

12 KOMMENTAARI

n
naine 13. mai 2019, 13:55
Aas pole Tallinna ja oks lillegi liigutanud- teed nagu sügiskünd, linn must jne. Eks ta tegeles omale vara kogumisega, kahjuks praegune linnapea veel hullem
a
Aidamees 13. mai 2019, 08:54
Taavisugused on kasulikud kellelgi kusagil tagatubades . Selle eest makstaksegi.
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee