Eesti uudised

FOTOD SUURKOGULT | Helir-Valdor Seeder jätkab Isamaa esimehena. Tunne Kelamist sai auesimees (38)

Toimetas Katrin Rohtla, 11. mai 2019 17:17
Isamaa erakonna suurkogu Tallinnas.Foto: Stanislav Moshkov
Laupäeval toimunud Isamaa Suurkogul valiti erakonna esimeheks taaskord Helir-Valdor Seeder.

Suurkogust võttis osa 486 liiget. Helir-Valdor Seederile andis oma hääle 392 liiget. Illimar Leppik von Wireni toetas 70 liiget. Erakonna auesimeheks valiti Tunne Kelam 446 poolthäälega.

Erakonna Eestseisusesse valiti Urmas Reinsalu, Riina Solman, Tarmo Kruusimäe, Andres Luus, Priit Sibul, Aivar Kokk, Andres Metsoja, Marko Pomerants, Heiki Hepner, Sven Sester, Sirle Rosenfeldt, Marja-Liisa Veiser, Erik Sandla, Mihkel Kübar, Kaspar Kokk, Harri Juhani Aaltonen, Tiit Salvan, Ann Räämet, Mart Luik ja Raivo Aeg.

Aukohtu liikmeteks valiti Avo Üprus, Jan Trei, Jüri Trei, Anne Eenpalu, Eval-Liisa Luhamets, Maie Lavrentjeva, Ingrid Mühling, Silvi Ojamuru, ja Henrik Aavik. Revisjoni komisjoni liikmeteks valiti Riina Kitt, Andrus Saare, Kert Karus, Piret Maasik ja Igor Arno.

Suurkogul tegi Seeder ettepaneku nimetada erakonna auesimeheks Tunne Kelami.

"Isamaa ridades on liikmeid, kes on kujundanud Isamaa sisu juba enne erakonna loomist. Üks sellistest liikmetest on Tunne Kelam, vabadusvõitleja, Eesti Kongressi üks juhtidest, Eesti Komitee esimees, pikaaegne Riigikogu ja Euroopa Parlamendi liige, endine ERSP ja Isamaaliidu esimees, kes on võidelnud Eesti iseseisvuse eest ja demokraatliku õigusriigi taastamise eest," seisab Isamaa esimehe poolt saadetud pressiteates.

„Tunne Kelami valimine Isamaa auesimeheks oleks suurim tänu ja tunnustus Tunnele, erakonnale ja Eestile, aastatepikkuse töö ja Eestile elatud aastate eest. Kui meie hulgas on selliseid inimesed nagu Tunne Kelam, siis on meil tulevikku, siis oleme igavased,“ lõpetas oma kõne Seeder.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee