Eesti uudised

Valus vits viib vanema vanglasse

Igas viiendas Eesti peres saavad lapsed ihunuhtlust: kohtu ette jõuavad lapsepeksjad harva (122)

Liina Hallik , 10. mai 2019, 20:45
42 protsenti Eesti lapsevanematest arvab, et laste füüsiline karistamine on teatud olukordades vajalik ja mõistetav karistusvahend.Foto: Vida Press
Hüppenöör, püksirihm, juhtmed, kingalusikas ja ogalise pandlaga vöö. Ema jaoks polnud vahet, kuhu ja millega ta tütart peksis. Kohus mõistis ema süüdi, kuid trellide taha teda ei saatnud.

Paraku ei olnud tegu erandliku juhtumiga. 35aastane Martin peksis regulaarselt oma alaealist tütart, tagudes last lahtise käega, aga ka jalgadega vastu pead, jalgu ja õlavart. Peale füüsilise valu ja tervisekahjustuste tekkis tütrel peksust püsiv hirmutunne. Aastaid lapse kallal vägivallatsenud isale mõisteti karistuseks kümme kuud tingimisi vangistust poolteiseaastase katseajaga.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

20. mai 2019, 21:55
2500 LAPSE SAATUS: „Mul on kaks ema – üks, kes mind sünnitas, ja teine, kes mu üles kasvatas.“
5. mai 2019, 20:17
EESTI LASTEKASVATUSE ERIPÄRA: paanikas lapse karje – „ära anna rihma, palun sind, ära anna rihma!“

122 KOMMENTAARI

n
noh 13. mai 2019, 13:48
kõik eelnevad elusolevad põlvkonnad peaksid vanglas istuma, sest karistanud on oma lapsi peaaegu kõik. Lihtsalt keegi ei teadnud, et teistmoodi ka saab ja võib.
k
Käbi 13. mai 2019, 02:40
Ei ole normaalne. Mina sain vitsa 2. klassis ja hakkasin peale seda oma ema kartma. Õppidin, et vahele ei tohi jääda. Edaspidi olin meisterlik valetaj...
(loe edasi)
Loe kõiki (122)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee