Seisukoht

Seisukoht | Keda huvitab Eurovision? (30)

Katharina Toomemets, ajakirjanik, 10. mai 2019, 17:49
Foto: Erlend Štaub
Aeg on jälle sealmaal, et Eesti eurodelegatsioon on jõudnud Eurovisioni korraldajariiki, milleks on seekord Iisrael. 41 riiki valmistuvad võistlustulle minekuks kahes poolfinaalis ja õnnelikumad ka finaalis. Nagu ikka, täidavad ka sel aastal selleteemaliste artiklite kommentaariume küsimused: „Keda see Eurovision üldse huvitab?“

Sapistest kommentaaridest hoolimata tuleb tõdeda, et huvitab ikka küll. Ja väga paljusid eestlasi. Muidugi on neid, kes arvavad, et võistlusele kuluva rahaga võiks hoopis muud teha, et Eestit ei peaks esindama välismaalane ja mida kõike veel, kuid ometigi jõuab Eurovisioni lauluvõistlus vaadatuimate telesaadete edetabelis alati esikohale, sellega seotud artikleid loetakse suure huviga ja meid esindavale artistile elatakse väga kaasa.

Olgem oma artistidele toeks – väikeses Eestis tekib vaid vähestel võimalus esineda 200 miljoni televaataja ees. Jah, sina, kallis kommentaator, võid arvata, et sul läheks paremini kui viimane koht poolfinaalis või finaalis napilt esikümnest väljajäämine. Kus sa olid aga siis, kui sul oli võimalus oma lugu „Eesti laulule“ saata? Eurovision on siiski maailma kõige suurem lauluvõistlus ja selle asemel, et küsida, keda see huvitab, istugem teisipäeval telerite ette ja hoidkem Victorile pöidlaid!

30 KOMMENTAARI

i
Imelik 16. mai 2019, 00:05
Kui Stig laulu autor, siis miks pärast oli iga mehe nime all, et ka laulu autor? Neid mehi seal oli ikka päris mitu - Kriger jne. Et siis sõnu tegi mitu meest?
p
punu 12. mai 2019, 14:28
Suurte riikide (need, kes otse finaali saavad) kodanikele see isiklike vestluste põhjal sageli huvi ei paku. Mõned isegi arvavad, et tegu on vaesemate riikide pillerkaariga suurte riikide maksumaksjate arvel.
Loe kõiki (30)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee