Eesti uudised

Zuzu Izmailova: mina ei teeks kartulipõllust suurt numbrit

FOTOD | Abilinnapea peab kartulipõldu seadusevastaseks, muinsuskaitse ei nõustu (154)

Viljar Voog, Hindrek Pärg, 10. mai 2019 14:03
Kartulipõld Harju tänaval Tags: Harju tänav, Kartulipõld, haljasalaFoto: Teet Malsroos

Mida teeb ärimees, kui tema magusal vanalinna maalapil ei saa peaaegu mitte midagi teha? Heino Viik, kelle Harju tänava 715ruutmeetrisele kinnistule ei luba Tallinna valitsejad ehitada isegi ühekorruselisi hooneid, läks tagasi rohujuuretasandile ja rajas linnasüdamesse kartulipõllu.

„Sõbraliku muige ja toetusega vaadati seda asja,“ meenutab Viik neljapäeva pärastlõunat, kui ta läks koos sõpradega oma Harju tänav 30 aadressil asuvale maalapile ja hakkas seda kartulikülviks üles kündma. „Olen kuulnud (kiitvaid) kommentaare, et mees lubas ja mees tegi.“

Harju tänava praeguse haljasala saaga on kümmekond aastat vana. Vanasti asusid tänava Vabaduse väljaku poolses otsas 1944. aasta märtsipommitamise varemed. Kui mõned usinad ärimehed soovisid varemete asemele ehitada uushooned, ostis linn neilt krundid ära ja rajas sinna haljasala. Niguliste kiriku juures paiknevat Harju tänav 30 platsi ära ei ostetud – linnaisad ei olnud nõus selle eest maksma sama hinda nagu teistele krundiomanikele. Omanikul Uranos OÜ-l, mille taga seisab Viik, ei luba linn aga oma maale ka midagi ehitada ja nõnda maksab ärimees iga aasta 6000 eurot maamaksu muruplatsi eest, millega ta midagi teha ei saa. Või siis peaaegu mitte midagi – kartulipõlluks näis Viigi arvates plats paras.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.09.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Kartulivõtt kesklinnas: kontorihoovist saab noppida mitu kõhutäit
01.07.2019
FOTOD | Tallinna vanalinna südamesse istutatud kartulitaimed kasvavad jõudsalt
28.05.2019
Südalinna kartulipõllu teinud maaomanik pääseb trahvist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee