Eesti uudised

ABIELU LÄBI! Kas Repinskid saaksid ka riigikogus lahku kolida? (71)

Ohtuleht.ee, 10. mai 2019, 12:25
Martin Repinski ja Siret Kotka-Repinski koos ühise lapsega Riigkogu istungil.Foto: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix
Tänane Kroonika kirjutab, et Martin Repinski ja Siret Kotka-Repinski vaevalt kaks aastat kestnud abielu on purunenud. Kuidas mõjutab see kahe riigikogulase tööelu?

Praeguse seisuga istuvad rahvasaadikutest kaasad veel kenasti riigikogu saalis kõrvuti. Kui nende vahelt tõesti must kass peaks läbi jooksma, siis kas nad peavad teineteist järgmised neli aastat pinginaabritena taluma?

Samal teemal

Vastus on mõistagi „ei“! Üks lahendus – mis meeldiks kõige rohkem reformierakondastele ja sotsidele – oleks mõistagi ühe Repinski fraktsioonist lahkumine ja „aknaaluseks“ ehk fraktsioonituks saadikuks minek. Nagu hüüdnimigi ütleb, kaasneks sellega kolimine seniselt istekohalt istungitesaali akna alla.

Tegelikult saab riigikogus oma pinginaabrit muuta ka palju lihtsamal moel. Kõrgemate jõudude poolt on määratud üksnes fraktsioonide paiknemine suures saalis. Kuidas liikmed need kohad täidavad, on iga erakonna enda otsustada ja muuta. Kui fraktsioonisiseselt otsustatakse pinginaabreid kolida, tuleb sellest lihtsalt teada anda riigikogu istungiosakonnale, kus korrigeeritakse saali plaani ja asi ants.

Kui Repinskid tõesti peaksid soovima lahku kolida, ei ole neil tingimata vajagi mõne teise saadikuga lauanaabreid vahetada. Keskerakonna ridades on nimelt praegugi saalis üks tühi tool, kuna Raimond Kaljulaid läks kärmelt „aknaaluseks“. Pinginaabrita on seetõttu Kadri Simson, kes istub aga täpselt Repinskite praeguse laua taga ehk distantsilt poleks tema kõrvale istumine just väga suur lahkukolimine.

71 KOMMENTAARI

h
hh 13. mai 2019, 04:42
kaks saavad kõva palka ja "kulu"hüvitisi, aga lapsehoidjat ei jõua palgata. Aga mida seal Toompeal ikka niisama istuda, parem lapsega mängida.
õ
õnne 10. mai 2019, 23:05
Olen igatahes Sireti poolt.Hästi sümpaatne ja heasüdamlik naine.Õnne ja edu temale!
Loe kõiki (71)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee