Prantslane Jean-Jacques Savin lõpetas oma ettevõtmise edukalt.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 10. mai 2019 10:52
72aastane Prantsuse reisisell ületas 122 päeva kestnud retkega Atlandi ookeani. Veelgi erilisemaks teeb selle asjaolu, et ta tegi seda suures oranžis kapslis ehk n-ö tünnis, vahendab BBC.

Jean-Jacques Savin alustas reisi üle Atlandi ookeani detsembri lõpus El Hierrost Kanaari saartelt. Tema „tünn“ liikus edasi vaid hoovuste jõul. Endine sõjaväe langevarjur veetis enam kui neli kuud merel hulpides.

Tema n-ö sõiduk oli 3 meetrit pikk ja 2,1 meetrit lai. Seal oli voodi, köök ja laoruum. Klaasitud vee- ja õhutihedast aknakesest sai mees jälgida mere-elu. Savini tünn oli ehitatud piisavalt vastupidavaks, et elada üle nii marulised lained kui ka mõõkvaalade potentsiaalsed rünnakud. Kapslil olev päikesepaneel tootis voolu kommunikatsiooni ja GPSi jaoks.

Tünn oli 72aastase mehe koduks 122 päeva. Foto: AFP/Scanpix

72aastane Savin sõi reisil peamiselt külmkuivatatud toitu. Samuti hankis ta mööduvatelt laevadelt varustust ning püüdis aeg-ajalt värsket kala. Reisi käigus kirjutas mees oma kogemusest raamatut, mille ta plaanib sellel aastal avaldada.

Prantslase ettevõtmine sai eduka lõpplahenduse 27. aprillil, kui ta jõudis Kariibi merre. Atlandi ookeani ületamine võttis aega 122 päeva, mille käigus läbis mees rohkem kui 4500 kilomeetrit.

Hollandi õlitanker korjas mehe ja tema tünni üles ning toimetas Kariibi meres asuvale Hollandi saarele. Sealt pukseeriti mees lähedalasuvale Prantsuse Martinique saarele. „See oli meeleolukas reis, kuid ka üsna riskantne,“ teatas rahulolev Savin neljapäeval Martiniquele jõudes.