Krimi

55aastane eestlane vägistas Soomes 14aastase tüdruku (72)

Toimetas Triinu Laan, 10. mai 2019, 11:11
Foto: Volodymyr Melnyk, Panthermedia/Scanpix
Kanta-Häme ringkonnakohus mõistis süüdi Hillar Kaljuranna, kes 55aastasena jootis purju ja seejärel vägistas 14aastase tüdruku. Vahepeal 57aastaseks saanud mehele mõisteti karistuseks nelja-aastane vanglakaristus. 

Kuritegu toimus 2017. aastal Riihimäkis. Kui tüdrukul ol alkoholi juues halb hakanud, oli mees ohvri magamistuppa viinud. Tüdruku sõnul oli tal nii kehv olla, et ta suutis vaevu silmi lahti hoida. Ta oli oksendanud, mees oli määrdunud riided pesumasinasse viinud, tagasi tulnud ja tüdruku vägistanud, vahendab Iltasanomat. 

Kohtu sõnul oli mees kasutanud vägivalda ning seda tõendavad fotod, kus on näha ohvri kehal olevaid verevalumeid. 

Meditsiinilise aruande kohaselt olid verevalumid põhjustatud ohvri kägistamisest. Suguühe oli kaitsmata ning seda tõendas kriminaallaborite Y-kromosoomi proov.

Kohtualune end süüdi ei tunnistanud. Ta selgitas, et laboris kinnitust leidnud kromosoomileid võis sattuda tüdruku tuppe mehe kasutatud taskurätikust (majapidamispaberist), kui sõbrad puhastasid sellega ohvrit oksest. 

Ka väitis mees, et ei teadnud, et tema korteris ööbinud noored olid alla 16-aastased. Tema sõnul olid noored öelnud, et nad on 16-18-aastased.

Kaljurand mõisteti lisaks vägistamisele süüdi ka alaealisele alkoholi pakkumises. 

72 KOMMENTAARI

t
to oeh 14. mai 2019, 13:41
"Kommentaariniiger", õpi Eesti keelt. Eesti perekonnanimesid käänatakse nagu vastavaid käändsõnu.
o
oeh 13. mai 2019, 10:34
Hillar Kaljurand´i. Perekonnanimesid ei väänata leheniiigrid.
Loe kõiki (72)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee