Eesti uudised

Omaniku sõnul pole isa ja poeg Helme ainsad poliitikud, kes Tre raadios esinevad

Skandaalse Tre raadio omanik Siim Pohlak: minu jaamad on kohaliku elu teavitajad (37)

Asso Ladva, 9. mai 2019 20:35
ÜHISKONDLIKULT AKTIIVNE: Raadiojaamade juhtimise kõrval kuulub Siim Pohlak Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ehk EKRE juhatusse. Kevadistel valimistel päädis see riigikogu liikmeks saamisega.Foto: Tiina Kõrtsini

Kui kohalikud raadiod kipuvad üldjuhul hääbuma, siis kümmekond aastat tagasi Raplas alustanud Siim Pohlaku Tre raadio ujub vastuvoolu. Viimase viie aasta jooksul soetatud väikeste raadiojaamadega ja kasutuseta jäänud sageduste ülevõtmistega on Tre raadiot kuulda Tallinnast Valgani. Vaid saartel ja Ida-Eestis pole Pohlaku raadiod veel kuuldavad.

Vaatamata lokaalsusele on Pohlaku raadiojaamad saanud üle-eestiliselt tuntuks. Seda tänu EKRE liidrite tandemile Mart ja Martin Helmele, kes igal pühapäeval saates „Räägime asjast“ edastavad mõtteid Eesti elust. Helmete reljeefsed väljaütlemised andsid põhjust Tre raadiost kirjutada ja rääkida ka üleriigilisel meedial. Sedasi saidki Siim Pohlakule kuuluvad raadiojaamad laiemalt tuntuks.

Helmete saade ja Pohlaku ühiskondlik tegevus EKRE juhatuse liikmena on andnud põhjust pidada Tre raadiot ja Ring FMi EKRE hääletoruks. Seda oletas juba kaks aastat tagasi Eesti Ekspress. „Lisaks EKRE-le saavad Tre raadios sõna ka teised poliitilised jõud,“ vaidleb  Pohlak vastu ja viitab eelseisvatele Euroopa Parlamendi valimistele, kus tema raadiojaamadesse jõuavad kõnelema eri parteide inimesed. Mõne juhukuulaja sõnul pole Tre ja Ringi uudistevalik ega saatejuhtide tekst ühegi erakonna poole häirivalt kaldu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2019
Komisjon uurib: Helmed saavad raadiosaatega keelatud annetust?
16.06.2019
Mart Helme tunnistas eksimust ja sai 128eurose rahatrahvi
27.05.2019
Helmede raadiosaate osas algatati väärteomenetlus, kõlakate kohaselt kaob saade eetrist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee