Seisukoht

Seisukoht | Poliitravi kindlustatud (17)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 9. mai 2019 18:16
Foto: Teet Malsroos
Kolmapäeval kohtus endine peaminister ja praegune riigikogu liige Taavi Rõivas keset kõige magusamat tööpäeva Võrus valijatega. Kõik see on ju väga tore, et kauge kandi rahvast ka enne eurovalimisi meeles peetakse ning pealinna liberaalset mõtteavarust otse kohale toimetatakse.

Küll aga ei ole tore see, et piiramatu tööaja või tööajata poliitik viis poliitilist külakosti Lõuna-Eesti keskhaigla meditsiinilisele personalile ja kõbusamatele patsientidele kõige kibedamal tööajal. Ehk siis ajal, kui tohtrid peaksid haigeid ravima. Mõistagi ei näpistanud haigla personal europarlamenti püüdlejaga kohtumiseks aega patsientide arvelt, aga pange küla kultuurimaja kas või terveks õhtuks kinni ja laulge, tantsige, pidage jutlusi, agiteerige. Laske inimestel töö ajal tööd teha.

Kui tavaartist soovib riigi- või omavalitsuse ruume kasutada, peab ta selle eest renti maksma. Nõnda tuleb tantsijatel tasuda kooli aulas trenni tegemise ja muusikutel ERMi saalis kontserdi andmise eest. Kas Reformierakonna poliitik kergitas haigla ruumi kasutamise eest kukrut?

Paraku on saanud tavaks, et poliitikas kasutatakse ära nii tohtreid kui ka haigeid, täiskasvanuid ja lapsi. Muide, laste ärakasutamise õpikunäide on 15. märtsil Tallinnas ja Tartus toimunud kliimaüritus, kus kooli ajal plakatitega vehkimise asemel pidanuks õpilased omandama teadmisi keemiast, füüsikast ja Malaisiast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee