Eesti uudised

Kas Ruhnu Runö saab endale teekaaslase? 

Toimetas Marvel Riik, 9. mai 2019 17:46
Üks võimalik kandidaat on parvlaev Amalie.Foto: Robin Roots
Ruhnu saare vallvanem Andre Nõu on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile edastanud kirja, milles ilmneb, et senisele kiirkatamaraan Runöle otsitakse kaaslast, mis suuremat ja raskemat kaupa veaks. „Sellise süsteemiga vähendame Runö kaubavedamise koormust ja mootorite ülekoormamise riski,“ kirjutab Nõu.

Maist kuni oktoobrini sõidab Ruhnu vahet riigile kuuluv kiirkatamaraan Runö. 2012. aastal valminud katamaraan on mõeldud eelkõige reisijate veoks, mis võib heade ilmastikuoludega vedada kuni 5 tonni kaupa. Ruhnu geograafilised ja looduslikud tingimused tekitavad aga põhilaevale raskusi, mistõttu ei saa seda koormata maksimum arvu reisijate ja kaubaga. Jõumasinad ei kannaks raskust välja.

Samal teemal

Ruhnu saare vallvanem Andre Nõu ütleb kirjas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et stabiilset transporti on vaja, kui saar tahab areneda.

„Koostöös maanteeameti ja liini teenindava AS Kihnu Veeteedega oleme jõudnud järeldusele, et parim lahendus suuremate masinate, kaupade ja ehitusmaterjalide vedamiseks on tellida vajadusepõhiselt AS Saarte Liinide puksiirlaev Panda Roomassaare sadamast või AS Kihnu Veeteede laev Amalie Pärnu sadamast,“ kirjutab Nõu ministeeriumile ühest lahendusest. „Kogemus on näidanud ühe kuni kahe kaubareisi vajadust kvartalis, seda aastaringselt. Sellise süsteemiga vähendame Runö kaubavedamise koormust ja mootorite ülekoormamise riski.“

2018. aastal läks parvlaev Runö rikki enne jaanipäeva ning Ruhnul puudus kolme nädala jooksul otsene ühendus mandriga. Ühendust toimus läbi Saaremaa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee