Eesti uudised

Korraldajad ei pea linnavalitsuse peale vimma

Narvalased tähistavad 9. maid orkestri mürtsudes: algul keelatud rongkäik ikkagi toimub (30)

Asso Ladva, 9. mai 2019 13:17
TUNAMULLU MUREDETA: Aastal 2017. läksid võidupüha tähistajad Peetri platsil vennashauale suure rongkäiguga.Foto: Aldo Luud
„Muidugi tuleb rongkäik! Aga me läheme lihtsalt mööda kõnniteed nagu tavalised jalakäijad, siis pole mingeid reguleerijaid vaja. See lahendus on kooskõlastatud ja sobib kõigile,“ ütleb rõõmsatujuline Larissa Olenina, kelle korraldatud tavakohase 9. mai rongkäigu Narva kesklinnast Peetri platsilt vennaskalmule pani linnavalitsus kolmapäeval keelu alla.

„Ei ole meil mingit tüli linnavalitsusega,“ räägib Olenina. „Minul ja kõigil teistel on tuju hea, läheme rahulikult mööda Puškini tänavat ja promenaadi vennaskalmule. Seal tervitab meid puhkpilliorkester.“

Samal teemal

Kolmapäeval teatas Narva linnavalitsus, et ei andnud luba traditsioonilisele 9. mai rongkäigule Peetri platsilt vennaskalmule. Põhjuseks oli, et korraldajad ei suuda kogu marsruuti katta liikluse reguleerijatega.

Olenina teatab neljapäeval, et lilledega Peetri platsile miitingule tulijad saavad ikka üheskoos vennashauale lille asetama minna. Ei minda lihtsalt enam mööda sõiduteed, vaid liigutakse üheskoos tavaliste jalakäijatena. "Siis ei ole mingeid reguleerijaid vaja," räägib Olenina.

Veel eile õhtul kirjutas Narva linnavolikogu aseesimees Olenina Facebookis, et linnapea ja linnavalitsus tegid õigesti, kui rongkäiku ei lubanud. „Meie linn on suurepäraselt pühadeks valmis: kõikide mälestusmärkide juurde on istutatud lilled, ümbrus korrastatud. Ametnikud helistasid mulle ja küsisid, kas on veel midagi tarvis teha. Aga ütlen veel kord: peamine on säilitada rahu ja käituda seaduse järgi,“ rõhutas Olenina.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee