Eesti uudised

TAKSO VÕI TINDER? Võlutud juht riskis kliendile kirjutades oma töökohaga (32)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 9. mai 2019 14:05
Foto: Facebook
Sotsiaalmeedias ringles pilt sõnumist, mille Bolti taksojuht oma kliendi isiklikule numbrile saatis, küsimusega, kas sõitja on vallaline. Kliendi numbri isiklikel eesmärkidel kasutamine tõi juhile kaela pahanduse.

Bolti kõneisik Marilin Noorem kommenteeris Õhtulehele, et puhtalt Facebookis levinud anonüümse postituse põhjal ei ole võimalik tuvastada ei juhti ega klienti.

Bolt Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikov kommenteeri Tartu Postimehele, et isiklikul eesmärgil on sõiduplatvormil keelatud klientidega kontakteeruda ningj uht saab kas range hoiatuse või eemaldatakse platvormilt jäädavalt. 

Tegemist on tööalase rikkumise, mitte ahistamisega

"Tegemist on tööalase rikkumisega, nagu taksoteenust vahendav ettevõte on seda ka ise kommenteerinud," kommenteeris võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta. Ahistamine on üks diskrimineerimise alaliik ja see võib esineda ka täiendavalt tööalasele rikkumisele. "See tähendab näiteks, et ohvril võib tekkida õigus saada valuraha nii tema õiguste rikkumise eest kliendina kui ka diskrimineerimise ehk ahistamise eest eraldiseisvalt," selgitab Pakosta.

Voliniku sõnul tugineb juhtum meediakajastuse põhjal vaid ühele iseenesest ju viisakas sõnastuses SMS-le, mille taksojuht saatis taksosõidu teinud kliendile. Teadaoleva info põhjal mõistis taksojuht oma sõnumile mittevastamist eitusena ehk mõistis õigesti ja rohkem ei tülitanud.

Pakosta täpsustab, et tegemist ei ole ahistamisega, kuna esimene viisakas huvi tundmine ei ole ahistamine. Küll oli antud juhtumis kliendi telefoninumbri kuritarvitamine ehk teistsugune tööalane rikkumine. Ahistamine tekkinuks siis, kui taksojuht oleks edasi läinud, vaatamata naise soovimatusel, sõnumitega pommitamisega ja loonud ähvardava või alandava õhkkonna. 

Diskrimineerimisvastane seadusandlus ei keela kuidagi viisakaid romantilisi lähenemiskatseid. "Diskrimineerimine ehk ahistamine tekkib ikkagi alles siis, kui üks pool hakkab teist tõsiselt häirima kas seksuaalsete või sooliste tahtevastaste sõnaliste või füüsiliste rünnakutega, tehes seda alandaval või ähvardaval moel. Ahistamisel pole mitte mingisugustki pistmist romantikaga või armumistega. Kindlasti on asjakohane siin veel kord üle rõhutada, et võõraste inimeste telefoninumbreid tohib ikka ainult töö raames kasutada, aga see on üks teine jutt," lisab volinik. 

 

Samal teemal

11.05.2019
Bolt alustas tegevust Londonis