Krimi

PAANIKA KEILAS: õpilane ähvardas korraldada koolitulistamise. Politsei: tegemist võis olla kiusamisega (22)

Egert Pärna, 9. mai 2019, 10:06
Keila koolFoto: Andres Putting/Ekspress Meedia
Eile õhtul peeti Keila koolis laste kevadkontserti ja pärast seda teatas direktor, et tõesti on kuuldused, et keegi plaanis koolitulistamist, kuid tegu on vaid kuuldustega, ütleb Õhtulehele üks Keila kooliga seotud inimene.

“Direktor ütles, et need on vaid kuuldused ja täna on ohutu kooli tulla, lisades, et selle küsimusega tegeletakse täie tõsidusega. Siiski ei lubanud mitmed vanemad täna oma lapsi kooli.” Allikas kinnitab, et kuulujutt levis kulutulena, õpetajad suhtlesid laste ja lapsevanematega öötundideni välja, et neid rahustada.

Segane postitus tekitas veel rohkem paanikat

Lapsevanemate rahustamiseks tegi direktor Mait Tõitoja sotsiaalmeediasse napisõnalise postituse, mis külvas paanikat veelgi juurde.

“Lugupeetud lapsevanemad, õpilased ja õpetajad. Kinnitan teile, et homme toimub tavapärane koolipäev ning ohtu ei ole ei teie lastele ega õpetajatele. Rahulikku õhtut ja ööd soovib direktor koos Eesti politseiga,” kirjutas Tõitoja.

Direktor: see oli õpilaste ebaõnnestunud nali

Jutud võimalikust koolitulistamisest läksid liikvele sotsiaalmeedias. Keila kooli direktor Mait Tõitoja sõnas Õhtulehele, et tegemist oli “õpilaste väikese ebaõnnestunud naljaga”. Mingit reaalset ohtu koolis ei olnud. “Absoluutselt mitte,” kinnitab direktor.

Informatsioon võimalikust tulistamisest hakkas õpilaste seas kulutulena levima, sealt jõudis see ka lastevanemateni. “Vanemad tundsid ennast ärritatuna,” tõdeb Tõitoja. “Saatsime kolmapäeva õhtul kell üheksa info välja, et mingit ohtu ei ole. Täna on tavaline koolipäev, tunnid ja eksamid toimuvad plaanipäraselt,” sõnab ta.

Keila koolis veedab pea igapäevaselt aega 1500 õpilast. 

Politsei: tegemist võis olla kiusamisega

Politsei- ja piirivalveameti politseileitnant Maarja Punaku sõnul jagati kolmapäeva õhtul sotsiaalmeedias infot, justkui kavatseks üks Keila Kooli õpilastest toime panna vägivaldse teo sama kooli õpilaste ning õpetajate suhtes.

"Sõnum, mis sotsiaalmeedias levis, oli kokku pandud teiste õpilaste poolt ilma selle lapse teadmata. Kas tegemist oli rumala nalja või teadliku kiusamisega, selgub pärast kõikide osalistega vestlemist," kinnitas Punak. 

Politsei võtab kõiki võimalikule koolitulistamisele viitavaid teateid väga tõsiselt. Eile vesteldi ka õpilasega, kes väidetavalt neid ähvardusi oli teinud. Politsei ei tuvastanud otsest ohtu. 

"Nii tema kui ka sõnumi koostajatega suhtlevad edasi Keila noorsoopolitseinikud ning lastekaitseametnikud, et välistada taolise juhtumi kordumine. Politsei soovib omalt poolt tänada kõiki neid inimesi ja koostööpartnereid, kes infot edastasid nii piirkonnakonstaablitele, jaoskonda, veebikonstaablitele kui ka häirekeskusesse," lisas Punak. 

Sotsiaalmeedias ei tasu kõike edasi jagada

Punak lisas, et juhtumi näol on tegemist õppetunniga. "Iga infokild, mis sotsiaalmeedias on, ei pruugi alati tõele vastata. Ma ei ütle, et me peaksime alati kõiges kahtlema. Kuid kui on võimalus, et tegemist ei ole tõele vastava infoga, siis seda ei tohi edasi jagada. On võimalik, et sellega aitate kaasa kellegi maine rikkumisele, väärinfo levitamisele ja soodustate kiusamist."

Punaku sõnul on vägivallaga ähvardamine ääretult jube tegu ka siis, kui see ei vasta tõele. "Mul on hea meel, et juhtum pani lapsi oma vanematega sel teemal, mis sotsiaalmeedias toimub, rääkima. Ehk on sellest tulevikus kasu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee