Vjatšeslav LeedoFoto: Teet Malsroos
Krimi
9. mai 2019 09:42

KURITEOKAHTLUSTUS: Vjatšeslav Leedo ettevõtete peakontor otsiti läbi (12)

Keskkriminaalpolitsei otsis läbi Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedo ettevõtete Saaremaa Laevakompanii ja Holostovi Kinnisvarahalduse peakontor, et kontrollida kahtlust, nagu oleks laevakompanii pankrot tahtlikult põhjustatud.

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Kaido Tuulemäe sõnul ei saa uurimise kohta praegu detaile avaldada. „Täna jätkuvad veel ülekuulamised ja me ei soovi, et tunnistajad kuuleksid kahtlustuse täpset sisu meediast.“

„Läbiotsimiste järel algab leitud ja ära võetud dokumentide ning andmekandjate analüüsimine, kahtlustatavate ja oluliste tunnistajate ülekuulamine. Seejärel on võimalik otsustada menetluse edasine kulg,“ sõnas Tuulemäe ja selgitas, et läbiotsimisega loodetakse leida tõendeid, mis seni kriminaalasjas tuvastatud asjaolusid kinnitavad või ümber lükkavad.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo talituse juht Ats Kübarsepp lisab, et läbiotsimise eesmärk oli leida tõendeid, mis seni tuvastatut kinnitavad või ümber lükkavad ja aitavad välja selgitada tõe. „Praguseks kogutud tõendite baasil oleme jõudnud faasi, kus on vaja uurida ettevõtte raamatupidamisdokumente ja muid läbiotsimiste käigus leitud tõendeid,“ ütles Kübarsepp.

Kriminaalasjas on neli kahtlustatavat. Vjatšeslav Leedot kahtlustatakse pankroti põhjustamises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning Tõnis Rihvki dokumendi võltsimises ja maksejõuetuse põhjustamises. Veel üks ettevõttega seotud inimene sai kahtlustuse võltsimises ning üks pankroti põhjustamisele kaasaaitamises. „Kahtlustuse esitamine ei tähenda, et süüküsimus oleks otsustatud, kuid inimestel on õigus saada infot selle kohta, milline on nende staatus kriminaalasjas,“ rõhutas prokurör Tuulemäe.