Eesti uudised

Võrumaa Memento juhti on aastaid tagasi karistatud pedofiilia paragrahvi alusel, kuid ometi juhendas ta veel mullu noorkotkaid

HÄMMINGUS VAIMULIK: kuidas lastakse pedofiilias süüdi mõistetud inimesel lastega töötada?! (39)

Arvo Uustalu, 13. mai 2019 20:00
KARISTUS KANTUD: Kuigi Silver Sillal on karistus  kantud, ei tohiks ta lastekaitse seaduse järgi lastega töötada.Foto: Aldo Luud

Silver Sild ei tööta küll enam noorkotkaste instruktorina, kuid juhendab neid aeg-ajalt vabatahtlikuna. Poolteist kuud tagasi Võrumaa Memento ühenduse juhiks taasvalitud 62aastast meest kiidetakse nii ühenduse katusorganisatsioonis kui ka noorkotkaste seas. Samas on neidki, kes leiavad, et enam kui kümme aastat tagasi pedofiiliaparagrahvi alusel süüdi mõistetud mees ei tohiks üldse lastega töötada.

Matusekõnelejast vaimulik Jüri Pallo oli üks neist, kes asus Silver Silla vastu ristisõtta. Tema arvates ei paraneta reeglina sellisest hälbest nagu pedofiilia ning lastega töötamise puhul ei saa riskida uue võimaluse andmisega.

Veebruari lõpupoole valis represseeritute ühendus Võru Memento Silla oma juhiks. Justiitsministeerium andis talle mullu üle Vabaduse Tammepärja aumärgi. Suure tunnustuse sai Sild iseseisvuse eest võidelnute ja terroriohvrite mälestuste jäädvustamise eest. Tema eestvedamisel rajati 2016. aastal Võru raudteejaama juurde küüditatutele mälestusmärk. Sild ütles Õhtulehele, et otsustas aumärgi tagastada, kui Pallo hakkas eri institutsioonidele tema kunagise karistuse kohta käivaid kirju saatma. Samas kinnitas kunagi rahvakohtunikuna riiki teeninud Sild, et mingit ahistamist ei olnud ning ta otsustas omal ajal kokkuleppemenetlusele minna, kuna sest tahtis peret pika kohtuprotsessi eest säästa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.04.2019
„Vaadake ette, see on pedofiil!“ Inimesed mõistavad sotsiaalmeedias süüdimatult omakohut
22.03.2019
Prantsuse preester: pedofiilpreestrite ohvrid otsivad lihtsalt õrnust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee