Eesti uudised

Juri Ustimenko vanglakaaslane Nikolai Lilitškin sai lõhkumise eest trahvi (16)

Siim Randla, 9. mai 2019 07:12
Foto: Aldo Luud
Riigikohus pole võtnud arutada sarimõrvar Juri Ustimenko vanglakaaslase Nikolai Lilitškini (pildil) kaebust kohtuotsusele, kus ta sai vanglaakende väidetava lõhkumise eest 200 eurot trahvi. 

Nikolai Lilitškin viskas väidetavalt katki kaks akent. Kahjusumma on 165 eurot. „Tõendiks oli turvakaamera salvestis, kust on näha, et Lilitškin viskab midagi hoone poole. Lilitškin leidis, et tema süü ei ole tõendatud, kuid kohtud tegid teistsuguse otsuse,“ ütles tema kaitsja vandeadvokaat Kalju Kutsar. Kuna riigikohus ei võtnud hiljuti Lilitškini kaebust arutusele, jäi jõusse talle määratud 200 eurone trahv. 

Samal teemal

Sel nädalal kuulutas Tartu maakohus Juri Ustimenkole ja tema vanglakaaslasele Nikolai Lilitškinile välja kohtuotsuse: Ustimenko sai vangivalvuri mõrvakatse eest eluaegsele vanglakaristusele juurde üheksa  aastat ning teda tapatööle õhutanud Lilitškin kaheksa aastat, kaks kuud ja 19 päeva. Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Ustimenkot mõrvakatses ning Lilitškinit mõrvale kihutamise ja  kaasaaitamise katses. Süüdistuse järgi lõi Ustimenko 2017. aasta 14. veebruaril  Tartu vanglas Lilitškini kihutamisel žiletiterast tehtud ründevahendiga vanemvalvurit kaela  ja kätte eesmärgiga valvur tappa. Lilitškinit süüdistab prokuratuur ka selles, et ta ässitas Ustimenkot vanglaametnikel päid otsast lõikama. 

Samal teemal

04.09.2019
Sarimõrvar Juri Ustimenko vaidlustas süüdimõistmise vangivalvuri mõrvakatse eest
08.06.2019
KAOS VANGLASÜSTEEMIS: vanglates on täitmata üle 200 töökoha
06.05.2019
Vangivalvuri mõrvakatse eest sai Ustimenko 9 ja Lilitškin tapmisele õhutamise eest 8,2 aastat