Eesti uudised

Tallinna Sadama juhtide altkäemaksuprotsess jõudis sisulise aruteluni  (10)

Juhan Haravee, 8. mai 2019 19:55
PANEB MUIGAMA: Endist Tallinna Sadama juhti Ain Kaljuranda üllatab, kui vähe teavad sadama raamatupidamisest ja dokumendihaldusest meie riiklikku mereväravat kohtusse esindama tulnud mehed.Foto: Erki Parnaku

Sel nädalal Harju maakohtus taasalanud Eesti suurima altkäemaksusüüdistuse protsess läbis kolmapäeval edukalt sissejuhatava etapi ning jõudis päeva teisel poolel lõpuks ka kohtuliku uurimise algust märkiva prokurörikõneni.

Altkäemaksu andmise, võtmise või siis vahendamise süüdistusega on kohtu all kümme ettevõtjat ja lisaks kaks juriidilist isikut. Tuntuimad süüdistatavatest on kindlasti Tallinna Sadama endised juhid Ain Kaljurand ja Allan Kiil. Kaugeim külaline kohtus on Poola laevatehase Remontowa endine juhatuse liige Jan Paszkowski, kelle suhtes polegi veel täit selgust, kus tema üle peaks kohut mõistma, kas Eestis või Poolas.

Uudis altkäemaksudest, mille kogusumma küündis kahtlustuse järgi nelja miljoni euroni, raputas avalikkust 2015. aasta suve lõpus, kui kaitsepolitsei võttis süüdistatavad Kiili ja Kaljuranna vahi alla. Sadamajuhtide kinnipidamisele oli eelnenud ligi kolm aastat uurimist.   Nagu öeldud, jätkus Tallinna Sadama juhtide kohtuasi kolmapäeval erinevate taotluste läbivaatamisega, millele kulus mitte palju vähem kui kaks ja pool tundi. Lihtsustatult öeldes kordus selle aja jooksul loendamatuid kordi üks ja seesama skeem: süüdistatavate kaitsjad taotlesid oma töö hõlbustamiseks Tallinna Sadamalt erinevaid raamatupidamis- ja muid dokumente, sadamat esindav vandeadvokaat Marko Kairjak väitis erinevas juriidilises sõnastuses vastuseks, et ei saa, ei anna või olete taotlusega hiljaks jäänud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2019
Kohus jättis Ain Kaljuranna vara aresti alla
07.05.2019
EESTI SUURIM ALTKÄEMAKS: Tallinna Sadama eksjuhtide üle hakati kohut mõistma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee