Eesti uudised

VIDEO JA FOTOD | Kevadtormil pandi kaitseväe ja PPA üksused praami seintelt üles ronima (4)

Johanna-Kadri Kuusk, 8. mai 2019 17:57
Foto: Kaitseväe peastaap
Kaitseväe ja PPA eriüksused harjutasid pardumist Tallinki laevale ja Hiiumaa praamile.

nädala alguses harjutasid kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse, õhuväe ning politsei- ja piirivalveameti K-Komando üksused Kevadtormi õppustel pardumist sõitvale praamile ja reisilaevale. Harjutus toimus Tallinna sadamas ning Rohuküla-Heltermaa liinil sõitvatel praamidel. Õpiti praamile lähenemist ning taktikalise üksuse siirdumist kõrgema pardaga alusele.

Samal teemal

Kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülema kolonel Riho Ühtegi sõnul on ministeeriumite vaheline koostööd oluline, mistõttu panustatakse kõikide üksuste väljaõppesse võrdselt, osaletakse üksteise õppustel ning jagatakse omavahel oskusi.

„Väikeriigina peame oma piiratud ressursse maksimaalselt ära kasutama ja eriüksuste koostöö on üks näide sellest, kuidas sarnase ettevalmistusega, kuid igapäevaselt erinevate ülesannetega üksused vajadusel üksteist toetada saavad,“ ütles kolonel Ühtegi.

Tema sõnul on tänapäevane ohupilt ja konfliktide olemus muutunud ning näiteks hübriidohu puhul on keeruline vahet teha, millal pöördub politsei pädevusse kuuluv olukord sõjaliseks tegevuseks.

„Just selline olukord võib tekkida ka merel. Üldjuhul räägime me terrorismivastasest operatsioonist, kuid teatud olukordades võib tegu olla täiesti sõjalisi eesmärke täitva operatsiooniga. Samas on taktikaline käitumine mõlemal puhul üsna sarnane,“ ütles kolonel Ühtegi lisades, Eesti peab mereriigina olema valmis lahendama mistahes olukordi merel.

TS Laevad mereohutusjuht Meelis Mägi sõnul on sujuva ja katkematu parvlaevaühenduse tagamine ning reisijate turvalisus nende jaoks esmatähtsad. „Koostöö harjutamine kaitseväe ja politseiga on vajalik ja loogiline samm, et olla valmis kiirelt reageerima võimalikes ohuolukordades,“ lisas Mägi.

Tallink Grupi turvaülem Armand Sõmeri sõnul osaleb Tallink Grupp igal aastal ühisõppustel, mida korraldavad erinevad ametivõimud ja organisatsioonid. „Meie jaoks on oluline, et meie meeskonnad oleksid valmis merel olukordi lahendama ning et meil oleks paigas hea ja tugev koostöö kõigi meie partneritega juba enne kriitiliste olukordade tekkimist," lisas Sõmer. 

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee