Repliik

Välisministeerium Marine Le Peni Eestisse sõidust: sanktsioone ei saa rakendada ELi kodanike suhtes (15)

Ohtuleht.ee, 9. mai 2019 15:42
Foto: Aldo Luud
Kas Eesti võib siia saabuva Prantsusmaa äärmuspoliitiku Marine Le Peni suhtes kaaluda sissesõidukeelu kehtestamist demokraatlike väärtuste ja õigusriigi põhimõtete kaitseks?

Sandra Kamilova, välisministeerium: Rahvusvahelise sanktsiooni seaduse üheks eesmärgiks on toetada Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika eesmärkide saavutamist. ELi ühine välis- ja julgeolekupoliitika on suunatud liidust väljapoole ning ei käsitle liikmesriikide vahelisi suhteid. Seega ei käsitle sanktsiooniseadus ELi kodanikele piiravate meetmete kehtestamist. Välisministeeriumil ei ole midagi kavas ette võtta seoses võimaliku Marine Le Peni Eesti külastusega.

Merje Klopets, siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik: Väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse alusel võib siseministeerium kohaldada sissesõidukeeldu avaliku korra või riigi julgeoleku tagamise huvides. Sissesõidukeeld peab olema selgelt põhjendatud ja põhinema eranditult inimese isiklikul käitumisel. Antud juhul me ohtu avalikule korrale või riigi julgeolekule ei näe.

Kui sissesõidukeelu kehtestamise eesmärgiks on välispoliitilised kaalutlused, näiteks soov kaitsta demokraatlikke väärtusi ja õigusriigi põhimõtteid, otsustab sellise sanktsiooni kohaldamise vabariigi valitsus välisministeeriumi ettepanekul rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel.

Samal teemal

13.04.2019
Marine Le Pen tuleb Eestisse! Kes ta on ja mida ta tahab?