Seisukoht

Seisukoht | EKRE veniva ministriotsingu küsimärgid (32)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 8. mai 2019 16:29
Foto: Stanislav Moshkov
EKRE on uue ministri paikapanekuga tõsiselt kimpus, sest selle isiku nime avalikustamise mitmel korral edasilükkamine saab tähendada vaid üht - et on probleemid, ning võimalik, et koguni mitu.

Teisipäeval kuulda loodetud nimi lubati avalikustada kolmapäeval. Kolmapäeval lükkus asi juba reede peale, sest tahetavat kandidaati tutvustada Jüri Ratasele, kes on lähipäevil aga Rumeenias. Et peaministri ärasõit ei saanud aga selguda alles eile, vaid oli teada tunduvalt varem, siis tundub selline põhjendus olema otsitud ettekääne. Või ei taha hoopis Ratas uut kandidaati näha? Või on tõeline probleem ikkagi ka uue isiku taustakontrollis, õigemini mitte kontrollimises endas, vaid selle tulemustes?

Samal teemal

Huvitav oli ka EKRE juhi erinev sõnakasutus, millega ta iseloomustas väidetavat kaht sõelale jäänud kandidaati. Veel esmaspäeval rääkis Mart Helme neist kui väga tugevatest it-spetsialistidest ning eeldas kandidaatide kompetentsust nii selles kui väliskaubanduse valdkonnas. Päev hiljem olid kriteeriumid juba oluliselt lahjenenud, sest nüüd rääkis Helme vaid, et „mõlemal on it-oskused“ ja „teatud eeldused“ ka väliskaubandusega tegelemiseks. 

Latt langes üleöö sedavõrd, et sunnib küsima, kas teisipäeval iseloomustatud kandidaadid olid ikka needsamad, kellest oli juttu päev varem. Veel kahtlasemaks teeb asja Helme jutt, et algul arvas ta, et üks neist on EKRE liige, hiljem selgus, et polegi. Juhul, kui ka viimati sõelale jäänud kandidaat võis põruda erakonna enda taustakontrollis veel enne peaministri poolt tehtavat kontrolli, siis reedeks peab erakond välja tulema juba järjekordse kandidaadiga.

Et EKRE poolt mainitud kaks kandidaati on mõlemad väljastpoolt erakonda, siis ei räägi see muust kui üsna lühikesest pingist. Ja kui too väliskandidaat ei läbi taustakontrolli, siis kõneleks see EKRE raskustest plekitute kandidaatide leidmisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee