USA immigratsiooniametnikud tööpostil.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 8. mai 2019 12:04
Oregoni mehele mõisteti esmaspäeval nelja kuu pikkune vanglakaristus, sest ta üritas immigratsiooniametnikule altkäemaksu pakkuda – selleks, et temast võõrdunud naine ja kasutütar riigist välja saadetaks, teatab NBC News.

Ameeriklane Antonio Oswald Burgos tuli enda arust geniaalsele ideele, kuidas võõrdunud perekonnast lahti saada. Ta jälitas eelmise aasta mais immigratsiooniametnikku, kui too lahkus kontorist. 15 km jälitus lõppes parklas, kus 48aastane mees ametnikule oma naise väljasaatmise eest raha pakkus. Mees soovis, et abikaasa, kellest ta peagi lahutab, tagasi El Salvadori saadetaks, kus paar oli ka kohtunud.

Immigratsiooniametnik teatas pakkumisest kohe ka tööandjale ning võttis ühendust USA Riigiprokuratuuriga. Koos uurimisrühmaga helistas ametnik Burgosele tagasi – mees pakkus naise maalt välja saatmise eest 3000 dollarit. Lepiti kokku ka taaskord näost näkku kohtumine. Kui immigratsiooniametnik Burgosega kokku sai, pakkus kibestunud mees talle 4000 dollarit – et ka tema kasutütar koos naisega üle piiri saata.

Burgos vahistati ning esmaspäeval määrati talle neli kuud reaalset vabadusekaotust ning kolm aastat tingimisi vangistust.