Koht, kus õnnetus toimus.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 8. mai 2019 10:58
Kolmapäeval sõitis Jaapanis auto sisse grupile lasteaialastele, kes olid tegemas igapäevast jalutuskäiku. Kaks last sai surma ja 13 vigastada. Vigastatud on ka kaks kasvatajat, vahendab The Guardian.

Õnnetus toimus Lääne-Jaapanis Otsu linnas. Esmapilgul pole suutnud ametivõimud kinnitada, miks auto teelt kõrvale pöördus. Politsei pressiesindaja väitis, et auto rammis 15 lasteaialast, kes olid jalutamas. Kohalik linnavalitsus kinnitas samuti õnnetust, ent ka neil polnud veel täpsemat infot. 

Lasteaialapsed kõndisid koos õpetajatega ülekäiguraja lähedal kõnniteel, kui väike sõiduauto neid rammis. Õnnetusejärgsetelt fotodelt võib näha, et auto oli sõitnud teelt välja – kõnniteele. Fotolt nähtub, et olukorras osales ka teine sõiduk, mis jäi kahjustatuna keset teed seisma. Hetkel pole jagatud informatsiooni kumbagi sõiduki juhi kohta. Jaapani telekanal NHK väitel on neli last kriitilises seisundis. Ka teised õnnetusse sattunud mudilased toimetati haiglasse.  

Kõnniteele sõitis valge sõiduk foto vasakus ääres. Õnnetuses võis osaleda ka tumehall sõiduk, mis seisab ülekäigurajal. Foto: AP/Scanpix