Maailm

HUNT EKSLES KOGU PÄEVA LINNAS: kahjuks lõppes asi kurvalt (7)

Ohtuleht.ee, 8. mai 2019 11:03
Eile liikus hunt kogu päeva Kuopios ja selle lähialadel. (Pilt on illustratiivne).Foto: Vida Press
Teisipäeval nähti Kuopios ja selle lähiümbruses kogu päeva liikumas hunti. Just siis, kui otsustati looma otsimine lõpetada, tulid hundist uued teated.

Hunt liikus eile kogu päeva Kuopio linna rohealadel. Esimesed teated hundist tulid hommikul kella viie ajal, kirjutab Yle uudisteportaal. Kella seitsme ajal arvati, et susi on juba lahkunud linnast, kuid siis nähti looma taas liikumas.  Politsei ja vabatahtlikud otsisid hunti ka pärastlõunal ja õhtul –  aga tulemuseta. Kell 22 otsustati otsingud lõpetada.

Samal teemal

„Siis läks nii, nagu alati läheb," vahendas Iltalehti konstaabli sõnu. „Otsingud lõpetati ja uus teade hundist tuli kohe pärast seda." Kell 22.40 lasti hunt maha. Kahtluste peale, kas tegemist oli ikka sama loomaga, kes hommikul liikus, kinnitas politsei – jah, see oli sama hunt.

Teadaolevalt ei teinud hunt kellelegi viga, mistõttu nii mõnigi kodanik ei mõista, miks oli vaja hunt maha lasta.

Eile hommikul palus Ida-Soome politsei vältida liikumist teatud Kuopio piirkondades, eriti koos koeraga. Inimestel paluti helistada kohe hädaabitelefonile, kui nad märkavad kuskil hunti. Inimesi manitseti ettevaatusele, kuid samas rahustati, et kui tegemist on normaalse terve hundiga, ei tee loom kellelegi kahju. 

Ka aastal 2016 väisas üks hunt Kuopio linna, kus teda nähti Päiväranna Citymarketi juures. Samal ajal nähti linnas ka üsna haruldast ahmi ja ilvest. Järvedest ümbritsetud Kuopio on rahvarvult Soome 9. linn, kus on u 118 000 elanikku. 

Samal teemal

31.06.2021
RIKAS SEKSIELU PAARILISETA: uus trend on e-seksuaalsus
06.04.2019
Soomlanna võitis lotoga 8 miljonit: plaanis on köögiremont ja reis Tallinnasse