Maailm

Täiendatud kl 07.04.

USAs hukkus koolitulistamises üks õpilane, kaheksa noorukit said haavata 

Toimetasid Greete Kõrvits ja Hindrek Pärg, 8. mai 2019 01:54
Foto: AP/Scanpix
USAs Colorado osariigis asuvas reaalainete gümnaasiumis toimus kohaliku aja järgi teisipäeva pärastlõunal koolitulistamine, milles hukkus 18aastane noormees. Viga sai kaheksa õpilast, kellest noorim oli 15aastane. 

Politsei jõudis sündmuskohale mõne minutiga ning vahistas kaks tulistajat, kellest üks oli täisealine. Douglase maakonna šerif Tony Spurlock sõnas kohaliku aja järgi teisipäeva õhtul USA meediale, et mõlemad kahtlusalused õpivad samas koolis, kus tulistamine toimus. 

Šerif lisas, et mitu haavatut on kriitilises seisus ja mõnda neist opereeritakse,  kuid kolm kannatanut on juba lastud koduravile. Ükski õpetaja või kooli teenindav personal tulistamises viga ei saanud. 

Seda peetakse USA käesoleva aasta 115. massitulistamiseks. 

STEM School Highlands Ranch on reaalteadustele suunatud kool, mis erinevalt tavapärastest USA koolidest on 12klassiline. Kokku õpib koolis umbes 1850 last. Kool on vaid 13 kilomeetri kaugusel Columbine'i keskkoolis, kus toimus USA ajaloo kurikuulsaim koolitulistamine. 1999. aasta 20. aprillil hukkus kahe õpilase käe läbi seal 12 õpilast ja üks õpetaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee