Galeriid

GALERII | Tallinnat väisab võimas Hollandi purjelaev (2)

Ohtuleht.ee, 7. mai 2019 21:39
Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Noorte Purjeõppeseltsi kutsel külastab 6.  9. maini Tallinna Lennusadamat Hollandi kolmemastiline purjeõppelaev Gulden Leeuw. 

Gulden Leeuw külastab Tallinna tänu programmile Class Afloat, mis on tegutsenud juba viimased 30 aastat. Tegemist on programmiga, mille raames veedavad 15-19 aastased noored ühe akadeemilise õppeaasta purjelaeva pardal.

“Tegemist on ainulaadse võimalusega õppida traditsioonilisi õppeaineid ja rakendada neid kohe ka merel, näiteks reaalaineid navigatsioonis ja purjetöös ning geograafiat ja kultuure läbi reisimise,” selgitab Eesti Noorte Purjeõppeseltsi STA Estonia juhatuse liige Madis Rallmann projekti erilisust. “Tallinna külastuse ajal on Gulden Leeuw´i pardal enamus gümnasiste Kanadast, kes siis Eestis peatudes tutvuvad kohaliku ajaloo ja kultuuriga,” lisab Rallmann.

Gulden Leuuw on ehitatud 1937. aastal, Hollandi purjelaeval on pikkust 70,1 meetrit ning kõrgeim mast on 40 meetrit merepinnast. Purjepinda on sellel purjekal 1400 ruutmeetrit.

Kõigil huvilistel on Gulden Leeuw´i avatud veel 8. mail kell 18.00 - 20.00.  “Suhelda saab nii õpetajatega kui ka õpilastega, lisaks on võimalik näha elu- ja õppimistingimusi purjeõppelaeval,” kutsub Rallmann huvilisi pardale.

"Uudistamist väärt on aga kindlasti ka Gulden Leeuw ise, sest nii suured purjekad satuvad Eestisse harva,” lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee