Toimetas Greete Kõrvits 7. mai 2019 22:12
2017. aastal tappis Spencer Hight Texase osariigis oma naise ja seitse peresõpra. Enne seda võttis ta kohalikus baaris napsu. Prokurörid leiavad, et Highti kuriteole aitas kaasa tugev alkoholijoove, mille tekkimisele aitas omakorda kaasa baari teenindaja.

Spencer Hight tulistas surnuks kaheksa süütut inimest, kes kogunesid 2017. aasta 10. septembril tema naise koju Plano linnas. Seltskonnal oli plaanis tore peoõhtu ja teleka vahendusel jalgpallimängule kaasa elamine. Oma naisega Hight enam läbi ei saanud, paar oli abielus vaid paberite järgi. Kõik ohvrid olid noored inimesed, vanim 31aastane, noorim 22aastane.

Enne tapatööd külastas Hight kohalikku baari. Osariigi seaduste järgi võib baari teenindajat, kes serveerib alkoholi silmnähtavalt purjus, vaimselt häiritud või teenindaja teadmiste kohaselt „joodiku harjumustega“ isikule kriminaalkorras vastutusele võtta. Ning just seda mõnede ohvrite lähedased soovivadki. Highti ennast enam millegi eest karistada ei saa, tema hukkus tulevahetuses politseiga.

Baaridaam Lindsey Glass nägi süüdistajate sõnul seda, et mehel oli kaasas relv, samuti oli mees purjakil. Sellest hoolimata serveeris naine talle ühe dringi teise järel.

Glassi kaitsja osutab aga sellele, et naine helistas politseisse, kahtlustades, et Hight võib midagi koledat korda saata. Naisterahvas, kelle juures veriselt lõppenud pidu toimus, kutsus ka Glassi sinna, kaks daami olid omavahel head sõbrannad. Esialgu kiitsidki ametivõimud baariteenindajat kui kangelast, kes õigel ajal politsei Highti jälgedele juhatas. Glass saatis ka ühele kolleegile sõnumi, milles kurdab, et Hight on hirmutav, keerutab baariletil suurt nuga ja teatas äsja, et läheb „ajab ühe räpase asja korda“. „Psühhoooooooo,“ kirjutas Glass sõnumis Highti kohta.

Süüdimõistmise korral peab Glass maksma trahvi või veetma aasta vanglas. Baar, kus ta töötas, jäi juba kohe intsidendi järel alkoholi müümise loast ilma.