Foto: Tiina Kõrtsini
Siim Randla 8. mai 2019 07:07
Prokuratuur saatis kohtu alla perearstid, kes väidetavalt diagnoosisid töövõimetuspensioni taotlejatele tervisehädasid, ilma et osa patsiente vastuvõtul oleks käinud. 

Kohtu ette on saadetud Julia Saks-Maasalu ja Anu Kabin ning neile on esitatud süüdistused altkäemaksu võtmist ja ametialast võltsimist käsitlevates paragrahvides.   Arste kahtlustatakse selles, et nad esitasid väidetavalt sotsiaalkindlustusametile tegelikkusele mittevastavaid andmeid patsientide tervise kohta, et kindlustada viimastele töövõimetuspensioni maksmine. Kahtlustuse järgi diagnoosisid arstid töövõimetuspensioni taotlevatele inimestele erinevaid tervisehädasid ilma, et osa patsiente vastuvõtul üldse käinud oleks. Osa patsientide puhul võltsisid arstid väidetavalt terviseseisundi kirjeldusi ja diagnoosisid haigusi, mida patsientidel kas sellises ulatuses või üldse ei olnud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss on varem Postimehele öelnud, et menetluse raames praeguseks kogutud andmete põhjal võib arvata, et vajalikud tervisetõendid väljastati patsientidele altkäemaksu vastu. Julia Saks-Maasalu on varem Postimehele kinnitanud, et tema on üks keskkriminaalpolitseilt kahtlustuse saanud arstidest. 
Ametialase võltsimise eest võib kohtus süüdimõistmisel karistada rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega, altkäemaksu võtmises süüdi tunnistamise eest karistatakse ühe- kuni viieaastase vangistusega.

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

Julientsik 14. mai 2019 22:30
Terve küla teadis Julia tegevusest. Olid terved perekonnad, kes said endale töövõimetuse, elatuvad siiani sellest. Paraku on seal ka käsi mängus Jõgeva psühhaatritel, kes tegelikult diagnoosivad olematuid asju selles, et inimene kindlasti töövõimetuse saaks. Kummaline, et inimeselt ei võeta ära arstilitsentsi.
Just nii ongi 10. mai 2019 15:08
Oma kogemusest tean, et ilma eriarstide andmeteta ei loe midagi, mis sa ka perearstile kurtnud oled.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS