Eesti uudised

Töövõimetustõendite võltsimises süüdistatavad perearstid lähevad kohtu alla (42)

Siim Randla, 8. mai 2019 07:07
Foto: Tiina Kõrtsini
Prokuratuur saatis kohtu alla perearstid, kes väidetavalt diagnoosisid töövõimetuspensioni taotlejatele tervisehädasid, ilma et osa patsiente vastuvõtul oleks käinud. 

Kohtu ette on saadetud Julia Saks-Maasalu ja Anu Kabin ning neile on esitatud süüdistused altkäemaksu võtmist ja ametialast võltsimist käsitlevates paragrahvides.   Arste kahtlustatakse selles, et nad esitasid väidetavalt sotsiaalkindlustusametile tegelikkusele mittevastavaid andmeid patsientide tervise kohta, et kindlustada viimastele töövõimetuspensioni maksmine. Kahtlustuse järgi diagnoosisid arstid töövõimetuspensioni taotlevatele inimestele erinevaid tervisehädasid ilma, et osa patsiente vastuvõtul üldse käinud oleks. Osa patsientide puhul võltsisid arstid väidetavalt terviseseisundi kirjeldusi ja diagnoosisid haigusi, mida patsientidel kas sellises ulatuses või üldse ei olnud.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss on varem Postimehele öelnud, et menetluse raames praeguseks kogutud andmete põhjal võib arvata, et vajalikud tervisetõendid väljastati patsientidele altkäemaksu vastu. Julia Saks-Maasalu on varem Postimehele kinnitanud, et tema on üks keskkriminaalpolitseilt kahtlustuse saanud arstidest. 
Ametialase võltsimise eest võib kohtus süüdimõistmisel karistada rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega, altkäemaksu võtmises süüdi tunnistamise eest karistatakse ühe- kuni viieaastase vangistusega.

Samal teemal

13.09.2019
Võit bürokraatia üle! Töövõimeliseks mõistetud raske puudega mees sai kohtus osalise võidu
02.05.2019
HAIGEKASSA JUHT RAIN LAANE: meie ravikindlustus ägab elustiilihaiguste koorma all

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee