Poliitika

Reformierakond kutsus Jüri Ratase debatile, peaminister nõustus (98)

Gerly Mägi, Marvel Riik, 7. mai 2019, 15:18
Foto: Robin Roots
Keit Pentus-Rosimannus kutsus Ratase oma igakuisele Reformierakonna debatiõhtule. Suureks üllatuseks nõustus peaminister kohale tulema.

Õhtulehe andmetel pole Ratas sel kohtumisel ainus külaline. Üritusele on kutsutud 50 Tallinna piirkonna reformierakondlast ning see toimub avatud saalis. Niisiis pole tegemist salakohtumise ega ka tagatoaga, kus midagi sepitsetaks. 

Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on tegu Reformierakonna liikmetele mõeldud Chatham House reeglite järgi peetava debatiõhtuga. "Olen sarnast mõtteõhtut korraldanud igakuiselt, eelmise aasta kevadest. Sel korral olen kutsunud peaminister Jüri Ratase. Varasemalt on samasugusel üritusel külalisena käinud näiteks ka Eesti Ekspressi peatoimetaja Eerik Moora, Kaitseuuringute keskuse juht Sven Sakkov, Eesti Panga analüütik Kaspar Oja ja hulk teisi," rääkis Pentus-Rosimannus.

"Teemasid, mille üle peaminister Ratasega mõtteid vahetada, jagub," ütles ta.

Millest kohtumisel kõneletakse? Aga loomulikult päevakajalistest teemadest. "See on viisakas ja soliidne. Kui me külalisi kutsume ega me siis ei hakka neid kiusama," rääkis veel teinegi reformierakondlane.

Kas sellise üritusega otsitakse sõprussuhteid? "Võib-olla," tunnistab ta. "Aga pigem on selle mõte selles, et piirkonna inimestel oleks huvitav."

Miks Ratas nõustus? "Eks ta peab oluliseks selgitada valitsuse seisukohti ka teiste erakondade liikmetele. Kui oli ajaliselt selline võimalus, siis ei ole põhjust ka keelduda," selgitas üks Ratasele lähedane keskerakondlane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee